Minnakse ekskursioonile Vigalasse ja ostetakse seltsimajja köögi- ning magamistarbeid.
Kohaliku Omaalgatuse Programm toetab Harju kevadvoorust MTÜ Pikva-Arava Külaelu projekte „Tutvumine Vigala valla kultuuriväärtustega“ 391 euroga, „Pikva seltsimaja maaturismile avatuks“ 1462 euroga.
Pikva-Arava Külaelu juhatuse liige Marianne Leis rääkis, et ekskursioonile sõidetakse koos Voose küla rahvaga, kokku 50 inimesega.
Vigala valda on plaan minna seetõttu, et seal on paljud hooned tehtud korda Euroopa Liidu abirahadega: „Korrastatud seltsimaja on kujundatud rahvuslikes värvides. Õu on väga ilus. Peetakse potilaatasid. Vana-Vigala kutsehariduskeskuses käivad õppimas ka Anija valla inimesed – Kehrast, Lillist, Anijalt. Tahame tutvustada õppimisvõimalusi teistelegi.“
Ta lisas, et veel minnakse tutvuma Märjamaa keskkooli vabaõhuklassiga, mis kujutab endast vana head kooliaeda koos kasvuhoonega – kuna kaasa kutsutakse ka Pikva. Arava ja Voose külades elavad õpetajad.
Lõpuks tehakse Vana-Vigala pargis näljamüüri ääres piknik, jutustas Marianne Leis: „Näljamüüri nimi tuli sellest, kui oli näljaaeg ning parun von Uexküll palkas talupojad tööle, veeti kive ja ehitati müüre, selle eest saadi süüa.“
Teise projektiga soetatakse Pikva seltsimajja külmik, elektripliit, kööginõud, potid-pannid. Ka tahetakse osta välivoodeid, tekke, patju, pleede.
„Kui tullakse palverännaku marsruudil, mis pidi läbima meie küla ja algama Pirita kloostrist, siis on Pikva seltsimaja paras koht jääda öömajale. Tahame teha nii, et vähemalt kümmekond inimest saaksid korraga me seltsimajas ööbida,“ sõnas Marianne Leis.