Grossi pood avatakse Kehras aprillis

3068
Ilo turu asemel paistab katlamaja.

Uut kauplust hakatakse ehitama novembri lõpus.

Kehra keskel Kose maantee 7 asunud Ilo turu hoone on lammutatud. Selle asemele hakatakse novembri lõpus ehitama uut OG Elektra toidupoodi.

Ettevõtte omanik Oleg Gross ütles Sõnumitoojale, et Kehra kauplus tuleb suurem, kui ena­mus teisi OG Elektra kauplusteketti kuuluvaid poode, näiteks Kuusalus ja Loksal. Uude kauplusse rajatakse 1000 ruutmeetrit müügipinda, peale selle rendi­pinnad apteegile, postkontorile, lillekauplusele.

Ärimehe hinnangul on Kehra linn kaubandust silmas pidades väga viletsas seisus. „Sellist kohta annab Eestis otsida, kus on nii palju elanikke ja ainult üks keti-kauplus,” märkis ta.

Oleg Gross arvas, et selle tõttu on toidukaupade hinnad Kehras kõrgemad, kui mitmel pool mujal: „Konsum on seal praegu lipulaev, kes naudib üksindust, väikesed poed ei suuda kuidagi hindasid alla tuua, kuna ostavad sageli ise oma kauba hoopis Säästumarketist või Maximast.”

Kehra väiksemaid toidupoode ettevõtja konkurentideks ei pea, neil pole võimalik hulgimüüjaid mõjutada ega kaubelda  välja soodsaid hindu.

Järgmisel kevadel valmivas Kehra Grossi poes peaks tööd saama 25-30 inimest, sõltuvalt sellest, kuidas kujuneb kaupluse käive. Omanik oletab, et töötajate leidmine pole keeruline, müüjaid peaks kohapeal jätkuma.

Kehrasse kaupluse rajamine läheb Oleg Grossi sõnul maksma umbes miljon eurot. „See on sellise suurusega kaupluse puhul rusikareegel.”

Kehra investeeringu tasuvus­ajaks oletab ta umbes kuus aastat. Kogu Eestis on OG Elektral 38 kauplust.

Eelmine artikkelKorstnast tõusis leek
Järgmine artikkelUued elamurajoonid on lõpuni ehitamata – nii ka Leegiranna Kuusalu vallas