Kiiu lasteaia ehitusel oli sarikapidu

2299

Kuusalu vallavalitsus pakkus kolmapäeval ehitusmeestele seljankat.

Kolmapäeval, 22. jaanuaril oli Kiiu lasteaia ehituse alevikupoolses otsa katusele pandud sarikapärg. Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi, abivallavanem Tõnu Ammussaar ning ehitusvaldkonna töötajad tänasid ehitajat, OÜd Filkester, ning pakkusid seljankat. Kohal olid arhitektid Egon Metusala ja Helen Rebane OÜst Projekt O2.

Vallavanem Urmas Kirtsi kiitis, et ehitus on kiiresti kerkinud ning avaldas lootust, et lasteaed saaks peagi valmis ning oleks põhjust katta soolaleivalaud.

Maja karp on tehtud, veninud on peasissekäigu kohale plaanitud varikatuse ehk noka osa. Vallavanem ütles, et viivitus tekkis eriarvamusest väljaulatuva katuseosa konstruktsiooni asjus, Maxima kauplusega juhtunu tugevdas kartust.

„Nüüd on kokku lepitud, kuidas konstruktsioone veelgi tugevdada – väljaulatuv katus tuleb meetri võrra lühem, kandvaid konstruktsioone on tehtud tugevamaks, see osa katusest ehitatakse kergemast materjalist,“ sõnas vallavanem.

Ta rääkis veel, et maja on seest väga põnev: „Põrandad on suuresti valatud, siseseinad valmis. Juba on näha ruumijaotus, tajutav on fuajee mitmetasandilisus.“

Abivallavanem Tõnu Ammussaar: „Käib katelde paigaldaus. Kui need saab tööle, on majas soe. Algab siseviimistlus. Sisekujunduse tegid arhitektid ja ka mööblilahendused.“

Lasteaia mööbli ja tehnika maksumus selgub riigihankega. Abivallavanema hinnangul on tegu sadade tuhandete eurodega. Kuusalu vallal seda raha oma eelarves ei ole, tuleb võtta laenu.

OÜ Filkester juht Margus Raudsepp kinnitas, et töödega ollakse graafikus: „Mõned tööd on natuke veninud, teised saanud varem valmis, kui näpuga järge ajada. Põhimõtteliselt sujub normaalselt, plaan on saada tähtajaks valmis.“

Ta lisas, et igal nädalal saadakse tellija esindajatega Kuusalu vallavalitsusest töökoosolekutel kokku, arutatakse läbi jooksvad küsimused. „Mõned otsused võiksid vallamajast kiiremini tulla, aga bürokraatia seab omad piirid, nagu ikka omavalitsustega. Eraettevõtlusega on lihtsam, sealt tulevad otsused sageli sekunditega.“

Kiiu lasteaia ehituse valmimise tähtaeg on august 2014. Ehitus maksab 2,2 miljonit eurot, millest riik annab 1,9 miljonit eurot. Lasteaed tuleb 6 rühmaga kokku 112 lapsele.

Kuusalu vallavalitsus kuulutas sel nädalal välja lasteaia direktori konkursi, avalduste esitamise tähtaeg on 28. veebruar.

Eelmine artikkelHC Kehra võitis käsipalli meistriliigas Viljandit
Järgmine artikkelRaasiku lasteaia juurdeehitus avati tänusõnade ja šampanjaga