Kiiu lasteaia ehitus on alanud

1071

Lasteaed peaks Kiius valmis olema augustiks 2014.

OÜ Filkester alustas 1. aprillil Kiiu lasteaia vundamendiaugu kaevamisega. Lasteaia aadress on Kiiu alevik Aia tänav 2.

Filkesteri juht Margus Raudsepp ütles, et majakarp tahetakse valmis saada hiljemalt järgmise talve alguseks, et siis saaks edasi minna sisetöödega.

Tänavu augustis-septembris pannakse paika järgmise aasta ehitustegevuse täpsem graafik – selleks ajaks on selge, kui kaugele on töödega jõutud.

Vastavalt Kuusalu vallavalitsusega sõlmitud lepingule tuleb Filkesteril valmisehitatud lasteaed üle anda tuleva aasta augustis ehk 15 ja poole kuu pärast.

Kuusalu vallavalitsus korraldas eelmise aasta kevadel konkursi lasteaiale nime leidmiseks, tähtajaks esitati 4 nimepakkumist ja pärast lisandus veel 2. Augusti lõpus vaatas vallavalitsus nimed üle, otsustas jätta võit­ja välja valimata. Vallaarhitekt Tiina Skolimowski ütles nüüd, et kuigi ametlikult on konkurss läbi, oodatakse arvamusi seniste variantide kohta ja ka uusi ettepanekuid. Pakutud nimed on: Mutionu Lasteaed, Kiiu Kiik, KIKU, Kiigepõnn, Väike Väänik ja Kiiuke.

Kiiu lasteaia kogumaksumus on KOIT-kava projekti järgi 2 230 561,13 eurot, millest riik annab 1 895 976,96 eurot, Kuusalu valla 15protsendine oma­osalus on 334 584,17 eurot.

Eelmine artikkelKemba külas rünnati naist
Järgmine artikkelKIK toetab Mistra-Autex ASi plastikjäätmete taaskasutust