Ida-Harju jäätmekava vastuvõtmine venib

915

Kui Viimsi vald loobub, tuleb volikogudel alustada Ida-Harju jäätmekava menetlemist otsast peale.

Anija vallavolikogu kiitis juunis heaks Ida-Harjumaa 8 omavalitsuse ühise jäätmekava aastateks 2015-2020. Ka Jõelähtme, Kiili, Kose valla- ja Maardu linnavolikogu võtsid selle vastu enne suvepuhkust. Augustis pidid eelnõu teised lugemised olema Raasiku, Kuusalu ja Viimsi vallas, kuid jäid ära.
Harjumaa   Ühisteenuste   Kes­kuse tegevjuht Tõnu Tuppits rääkis, et juunis vahetus Viimsi vallas võim, väidetavalt olevat uus koalitsioon oma nõupidamisel otsustanud omavalitsuste ühises jäätmekavas osalemisest loobuda: „Kuna meil pole ametlikku kinnitust, tegime Raasiku ja Kuusalu vallavanemale ettepaneku oodata jäätmekava teise lugemisega, kuni Viimsi lõplik otsus on teada.“
Tõnu Tuppits selgitas – kui Viimsi vald tõesti teatab, et ei soovi 8 omavalitsuse ühises jäätmekavas osaleda, tuleb selle sisu muuta ja volikogudes, kus Ida-Harju jäätmekava on juba vastu võetud, alustada menetlemist otsast peale. Raasiku ja Kuusalu vallas on eelnõu läbinud esimese lugemise, seda on võimalik muuta ja vastu võtta muudetud dokument.
HÜKi tegevjuht kinnitas, et jäätmekava ei jää vastu võtmata, kuid Viimsi valla meelemuutus põhjustab teistele lisatööd, jäätmekava lõplik jõustumine venib: „Kui jätkame Viimsita, mitu volikogu peavad jäätmekava eelnõud uuesti kahel korral lugema, jäätmekava võetakse vastu pool aastat planeeritust hiljem.“
HÜK koostas ühise jäätmekava ka Lääne-Harju omavalitsustele, seal on kõik volikogud selle heaks kiitnud ning kava on jõustunud.

Eelmine artikkelArutelu Viinistul: kas Pärispea poolsaare kogukonnale eraldi MTÜ?
Järgmine artikkelKaunissaare-Kehra kergliiklustee detailplaneering on valmis