Kehra noortejuhid tahavad pakkuda rohkem välitegevust

2769

Kehra noortekeskuse neljaliikmeline kollektiiv on koos tegutsenud sügisest.

„Meil käib siin päris palju lapsi päevas ja noortediskod on populaarsed,“ iseloomustasid Kehra uued noortejuhid noortekeskust.

Hiljuti tööle asunud neljast noortejuhist on kõige kauem ametis olnud Helina Lillsoo, kes tuli Kehra noortekeskusesse augustis, töötab seal poole kohaga ning õpib Tallinna Ülikoolis noorsootööd.

Möödunud sügisest on poole kohaga tööl Kehra sotsiaalkeskuse tugiteenuste spetsialist Anu Kirsman ning veerand kohaga Kati Sein ja Kristina Piho. Anu Kirsman elab Kuusalu vallas Kaberla külas, juhib MTÜd Kuusalu Matkaselts ja on selle ettevõtmiste kaudu tegelenud noortega.

Kristina Piho on Kehras elanud poolteist aastat.
Peale noortejuhi ameti on ta Lepatriinu lasteaias tugiisik. Nüüd töötab veel Kehra sotsiaalkeskuses tugiteenuse spetsialisina. Kati Sein on õppinud ajalugu ja noorsootööga varasemat kokkupuudet pole.

Nüüd korraldavad nad Kehra noorte tegevust, nuputades välja uusi ja huvitavaid ettevõtmisi, panevad kord kuu jooksul niiöelda pead kokku, et mõtteid üksteisega jagada ja arutada. Tegevusest ja ideedest ei paista neil puudust tulevat.

„Käisime möödunud nädalal noortega matkal ja viisime Kaunissaarde metsloomadele toitu, Kehras kogusime kokku jõulukuuski, mis olid majade juurde jäetud ja toimetasime staadionile, kus need ära põletati. Järgmiseks on kavas vastlapäeva üritus,“ jutustasid nad viimase aja ettevõtmistest.

Anu Kirsman: „Püüame noori võimalikult palju õue viia, et nad saaksid end natuke liigutada. Mõni nendest istub päev otsa koolis, pärast tulevad siia või on kusagil mujal toas edasi. Oleks hea, kui nad vahepeal õueks tegutseksid.“

Noortekeskuse tubastest tegevustest on kõige populaarsemad lauatennis ja piljard. Huvi tuntakse ka kabe vastu. Keskuses on arvutid, kus korraga saab olla kuni pool tundi. Kuid arvuti taga istumine ei ole noortejuhtide sõnul kuigi populaarne.

Noortekeskusest käib päeva jooksul läbi 30-40 noort, diskodel osaleb umbes 60.

Kristina Piho: „Nad ise tulevad ja küsivad, et tahaks teha ja korraldada. Meil on noorte hulgas ka oma DJ Matti Maicel Jeremejev. Tahetakse erinevaid teemapidusid. Peod on olnud siiani korralikud, kestavad paar tundi. Kõik panevad end viisakalt riidesse.“

Noortekeskuses on töötajaist korraga kohal üks, suuremate ürituste ajal vähemalt kaks.

Helina Lillsoo jutustas, et praegu käib joonistuskonkurss „Minu lemmik“: „Meisterdamine meeldib noortele ja on alati populaarne, kord kuus kokkame. Tulemas on tervisliku toitumise päev ja turvaline IT-päev. Kindel on see, et noorte puhul peab alati olema nutikas ja mõtlema hoolega, kuidas teha info edasiandmine huvitavaks. Loenguvormis õppepäevad neid kindlasti ei köida.“

Positiivseks peavad noortejuhid, et keskuses käib pooleks eesti ja vene rahvusest noori. Kõik saavad hästi läbi ja aitavad üksteisel vajadusel tõlkida: „Keelebarjäär ei ole siin kunagi probleem. Suheldakse mõlemas keeles. Vene rahvusest noored püüavad väga püüdlikult rääkida eesti keelt, mida nad koolis keelekümblusklassides õpivad.“

Suvel soovivad noortejuhid teha rohkem päevalaagreid, õpilasmalevat Kehras ei tule.

„Meil on praegu kõik veel alles väga uus ja huvitav. Oleme ise erinevad inimesed ning püüame anda oma parima noortetegevusse,“ laususid nad.

Eelmine artikkelTulekahju Sõpruse väljakul
Järgmine artikkelArutelu Kuusalus – kas riigigümnaasium Ida-Harjusse või hoopis Tallinna piirile