Anija valla mõttekodadest sündis kaks infoportaali

1651

Anija mõttekojas algatati 1. mail piirkonna külade ning Kehra venekeelses mõttekojas venekeelne infoportaal.

Anija mõisas toimunud mõttekojas leiti – et küladevaheline ja kogu valla info paremini liiguks, on vaja oma infoportaali. Eelmisest nädalast ongi see loodud internetiaadressil www.anijalood.ee.

Portaali tegi Marko Rulli, kes selgitas, et algatus tuli Raimo Jõerannalt ja Katrin Lepalt.

„Minule andis ühe tõuke see, et Anija valla kodulehelt kadus foorum ning inimestel polnud kohta, kus infot liigutada ja mõtteid vahetada. Ka teised talgutel osalenud kurtsid infopuuduse üle,“ ütles ta.

Ta lisas, et esialgu oli kõige lihtsam teha foorum, kuhu saab panna teateid, kuulutusi, MTÜde ja seltside ettevõtmiste reklaami: „Praegu on kulud väikesed ning saame veebikülje haldamisega ise hakkama, kuid arutame veel, kas hakata edaspidi tegema taotlusi eurofondidesse. Siis on võimalus portaali laiendada kuni selleni, et panna sinna ütles erinevate ürituste pildigaleriid.“

Üks mõttetalgutel välja pakutud mõte oli, et aktiivsed külavanemad võiksid hakata samal lehel oma blogisid pidama.

Veebilehte saab lugeda igaüks, kuid seal kirjutamiseks peab end registreerima.

„Soovime, et inimesed registreeriksid ikka enda õige nimega, et poleks anonüümsust ning igaüks teab, kellega suhtleb,“ sõnas Marko Rulli.

Kehra venekeelse mõttekoja vanem Sergei Dõmša rääkis, et nende mõttekojas kerkis suure probleemina üles – vene elanikkonnal puudub info Anija vallas toimuva kohta. Seetõttu otsustati luua oma veebileht, mille aadress on www.kehra.ee. Mõttekojas kavandati selle haldamiseks luua eraldi mittetulundus­ühing.

Möödunud reedel said mõttekojas osalenud 13 inimest uuesti kokku ning kirjutasid alla MTÜ asutamislepingule. Põhikirjaprojekti osas tekkisid vaidlused ning seda arutatakse edasi infoportaali foorumis ja järgmisel kokkusaamisel.

„Mõned inimesed arvasid, et vallalt peaks küsima portaali haldamiseks rahalist toetust, mina isiklikult seda ei poolda, infoportaal võiks jääda apoliitiliseks,“ selgitas mõttekoja vanem.

Kakskeelsele kodulehele hakatakse panema uudiseid ja teateid vallas toimuva kohta – näiteks on juba üleval info valla kodukandipäeva ja Anija mõisa talgute kohta, tõlgitakse vene keelde olulisemad Anija valla õigusaktid – heakorraeeskiri, koerte- ja kasside pidamise eeskiri jm. On ka foorum, kus saab mõtteid avaldada, kommenteerimisvõimalus. Sergei Dõmša ütles, et edaspidi peaks veebilehe kaudu hakkama saama ka juriidilist nõustamist.

Esialgu on infoportaal tasuta domeenis, kuid edaspidi on soov teha sellest eraldi veebileht.

„Kui kodulehe käima saame, on meil suured plaanid hakata korraldama ka üritusi nii vene kui eesti elanikkonnale,“ kinnitas Sergei Dõmša.

Eelmine artikkelVargus Hara külas
Järgmine artikkelKirbuturud koguvad populaarsust