Keskkonnaamet kutsub matkama

922

Taas on alanud kevad, käes on looduskaitsekuu. Tänavu on eriline aasta, tähistame korraga nii looduskaitse 100. tegevusaastat kui ka rahvusvahelist elurikkuse aastat. Eestimaa loodus on ilus igal aastaajal, saati siis kevadel. 22. mail on võimalik selles veenduda ka neil, kes igapäevatöö tõttu sageli loodusesse ei satu.
 
Et lapsed ja koos nendega ka suured inimesed loodusesse viia, korraldab keskkonnaamet juba teist aastat üle-eestilisi matku kaitse­aladele. Tänavusel matkal räägitakse lisaks kaitsealade tähtsusele ka elurikkusest, kuna matk toimub rahvusvahelisel elurikkuse päeval. Matkajuhid keskkonnaametist viivad huvilised sinna, kuhu omapäi ei teata minna, ning räägivad looduse tarkusest, rikkusest ja võimsusest. Kuulake, vaadake ja tunnetage, millist vaheldust, puhkust ja rõõmu pakub meid ümbritsev loodus.

Harjumaal matkatakse Lahemaa rahvusparki. Retke juhendavad ajaloolasest kaua­aegne Eesti Looduse toimetaja bioloog Ann Marvet Tartust ja reisijuht Ott Sandrak Kolgast.

Päeva jooksul räägitakse Lahemaa loodus- ja kultuuriloost ning -väärtustest. Ring algab ja sulgub Kolga mõisas. Teele jäävad Muuksi, Pudisoo, Leesi, Juminda ja Tapurla küla, jalgsimatk tehakse läbi Juminda poolsaare Majakivi juurde, käiakse Lohja järve ääres, Vasaristil, Nõmmeveski kanjonis ja kui jõutakse, siis ka Viru rabas.

Harjumaa teine matk toimub Paunküla maastikukaitsealale, kus saab ronida mööda mitmekümne meetri kõrguseid ja kilomeetrite pikkuseid vallseljakuid ehk oose, imetleda oosidevahelisi järvesilmi, siirdesoid ja  rabasid ning eriilmelisi metsi. Võib kohata mägra, kähriku, rebase, põdra ja mitmete teiste loomade tegevusjälgi, teha tutvust meie käpaliste ehk orhideedega  ning õnnestumisel õppida selgeks kaitsealune eostaim koldjas selaginell.

Buss väljub Paunkülasse 22. mail kell 10 Balti jaama parklast, tagasi kell 16.

Info ja registreerimine tel 674 4812, reet.kristian@keskkonnaamet.ee.

Teiste maakondade matkad ning ka looduskaitse juubeliaasta ürituste kalendri leiab keskkonnaameti kodulehelt www.keskkonnaamet.ee.

Eelmine artikkelLoksal auto põleng
Järgmine artikkelKolgas on 25 vabatahtlikku päästjat, Raasikul 4