Jumindale Ilusa Küla tiitliga samaväärne tee

1080

Tähelepanu köitis Sõnumitoojas ilmunud artikkel teede hoolduse kohta Kuusalu vallas. Kindlasti on väga oluline teede tolmuvabaks muutmine. Selles pole kahtlustki ja hoian pöialt, et tolmuste teede serval elavad inimesed saaksid teiste vallakodanikega samaväärse elukeskkonna.

Autopesu, millele artiklis viidatakse, on halvas seisus oleva tee üks ebameeldivaid tagajärgi. Teine, minu arvates olulisem, on auto veermiku remont ja ohutus meie teedel. Näiteks Juminda küla elanik peab arvestama iga-aastase veermikuremondiga, nagu iga teine autoomanik arvestab õlivahetuse või muu planeeritud hooldusega. Kahjuks pole need kulud remondile sugugi tühised.

Juminda küla elanikud ja koolibussid, prügiautod jne ei kasuta Juminda-Leesi teed lõbusõiduks. Inimesed teevad tööd ja käivad tööl, mille tulemusena kukub ka valla kukrusse pisut kõlisevat.

Saan aru, et fookus selle ääremaa nurgakese vastu on madal, kuna  paarkümmend valijahäält valimistel erilist kaalu ei anna. Kiiu-Kuusalu topelt-jalakäimistee annab kindlasti palju suurema efekti selles osas. Kuid midagi pole teha, inimesed elavad Jumindal, käivad ka tööl, lapsed viiakse lasteaeda ja kooli ning prügiautogi peab kuidagi oma tööd tegema.

Loodan, et vallal jätkub jaksu ja jõudu midagi selle teega lõpuks ette võtta ja kunagine Ilusa Küla tiitliga pärjatu saab endale ka samaväärse tee, võibolla tuleb valijaid ja maksumaksjaidki me külasse juurde sedasi.

Eelmine artikkel65 aastat märtsi suurküüditamisest
Järgmine artikkelKorteriühistute esindajad: Kas Kolgat ootab tondilinna saatus?