KEIJO-JOHANN NORDEN Kehrast mängib muusikalis „Hammasrataste vahel“

2115
Eelmisel aastal tegi KEIJO-JOHANN NORDEN kaasa Nukuteatri lavastuses „Kapten Granti lapsed“.

13aastane Kehra gümnaasiumi õpilane KEIJO-JOHANN NORDEN kehastab sel nädalal Türil etenduvas muusikalis eluheidikute kommuunis elavat poissi.

Teisipäeval, 11. augustil Türil esietendunud „Hammasrataste vahel“ on Üle-Eestilise Noorte Muusikaliteatri kolmas lavastus.
„Tegemist on projektiteatriga, mille eesmärk on anda noortele võimalus tunda end proffessionaalse laulja ja näitlejana,“ sõnas esmakordselt noorte muusikaliteatri tegemistes osalev Keijo-Johann Norden, kes eelmisel suvel tegi kaasa Nukuteatri vabaõhulavastuses „Kapten Granti lapsed“.
Muusikaliteatri tänavusse lavastusse osalejate valimiseks korraldati Eestimaa linnades castinguid. Muusikalis on üle 30 tegelase, rollidele kandideeris kokku rohkem kui 150 noort, peamiselt vanuses 14-20. Igaühel tuli esitada üks laul ning proosatekst või luuletus.
„Kuna tase oli kõrge, valiti välja 42 osatäitjat, see tähendab, et viiele rollile on dublandid, kes mängivad etendustes kordamööda,“ ütles Keijo-Johann Norden.
Ta jutustas, et „Hammasrataste vahel“ on muusikal eluheidikutest, kes elavad omaette kogukonnana suure linna lähistel: „Nad on jäänud riigimasina hammasrataste vahele, elavad prügimäe kõrval onnides, nende kommuun on justkui riik riigis, seadusi seal pole. Kuigi nad elavad teistest teistsugust elu, ei tunne nad end halvasti. Aga kui linn tahab laieneda ning ehitada kommuuni maale äri- ja büroohooned, läheb sõjaks.“
Kehra noormees mängib muusikalis Sibula-nimelist väikest poissi, kes on kommuunis omakorda tõrjutud.
Muusikali helilooja ja lavastaja Kaarel Orumägi kiitis Keijo-Johann Nordenit, kes olevat Türi-castingul jäänud žürii kõigile liikmetele kohe silma: „Vaatasime üksteisele otsa ja teadsime, et ta on vastu võetud ning isegi seda, mis roll talle sobib. Selles vanuses oli castingutel kolm väga andekat poissi ning neist kaks andekamat pidime panema dublantideks.“
Ta lisas, et Kehra noormees on väga kiire õppija, teotahteline ja jutukas, kogu trupi seltskonnahing: „Ka meie vanemad liikmed ütlevad, et ta on trupi vaim, hoiab meid koos. Keijo-Johann on väga tegus ja on näha, et tahab seda muusikali väga teha.“
Keijo-Johann Norden kinnitas, et Türi kultuurikeskusesse Eestimaa eri kohtadest kokku tulnud noorte muusikalitrupp sulandus juba esimese päevaga ühte: „Teatri moto ongi: muusikaliteater ühendab.“

Nädal proove
Kaarel Orumägi jutustas, et muusikal valmis alles mõned nädalad tagasi, viimase laulu kirjutamise lõpetas ta esimesele proovipäevale eelnenud hommikul.
„Olen muusikalid ikka ise teinud, nii on lihtsam, ei pea kellelegi maksma autoritasusid. Kuna seni on meie muusikalid olnud menukad ja neid on kiidetud, siis proovime edasi,“ arvas ta.
Lavastuse proove alustati  möödunud nädala esmaspäeval. Osaliste tööpäevad olid pikad – proovid algasid pärast hommikusööki kella 9 paiku ning kestsid enamasti südaööni, kõige pikemal proovipäeval lõpetati alles kell 3 öösel. Nädala jooksul oli proovidevaba vaid üks õhtupoolik. Keijo-Johann Nordenit see ei heidutanud: „Ma ei suuda suvel lihtsalt kodus olla ja mitte midagi teha, seetõttu püüangi end võimalikult paljude asjadega siduda.“
Kokku etendub „Hammasrataste vahel“ Türi kultuurikeskuses viis korda. Esietendus oli teisipäeval, 11. augustil, järgmised on igal õhtul kuni 15. augustini. Keijo-Johann Norden teeb kaasa kolmes etenduses: 11., 13. ja 14. augustil.
Lavastaja soovitas muusikali vaatama minna ka kõigil neil, kellele muusikal üldse ei meeldi.
„Minu lavastused on puhas Brodway, see tähendab, et neis on palju valgust ja tantsu, mida Eestis väga palju ei tehta. Paljud muusikalivastased on pärast vaatamist niiöelda murdunud ja avastanud, et ka muusikal võib olla lahe. Kuigi nimetasime selle draamamuusikaliks, siis prooviprotsessis on see läinud päris naljakaks ning vaatama võiksid tulla ka komöödiasõbrad,“ ütles Kaarel Orumägi.

Eelmine artikkelKehra raudtee ääres taotletakse parkla jaoks maad munitsipaalomandisse
Järgmine artikkel„Lauritsa lubaduse“ etendustel Viinistul publikupuudust ei olnud