Kehras teevad vabatahtlikud ühekordse Toidupanga-aktsiooni

1364

Toidupanga eeskujul hakatakse toitu koguma puudustkannatavate abistamiseks.

Laupäeval, 7. juunil  palutakse Kehra toidupoodides ja turul annetada toitu puudustkannatavate perede jaoks. Selline ühekordne ettevõtmine toimub Toidupanga põhimõttel – inimesed saavad annetada ostetud toiduaineid, vabatahtlikud koguvad need kokku, komplekteerivad ja valla sotsiaaltöötajad toimetavad abivajajateni.

Osalevad Kehra kogudus, Anija valla noortekogu, Kehra noortekeskus ja Anija valla sotsiaalkeskus. Idee autor on Anija küla elanik Karin Lehiste, kes on  osalenud vabatahtlikuna Toidupanga kampaanias.

Karin Lehiste: „Olin paar korda Tallinnas Toidupangas abis ja sain teada, kui palju kaupa läheb poodides raisku. Näen ka oma kodupiirkonnas inimesi, kes vajaksid toiduabi. Mõtlesin, võiks midagi sarnast korraldada.“

Ta pöördus ideega nii Kuusalu, Raasiku kui Anija vallavalitsuse poole. Esimesest kahest enda sõnul vastust ei saanud. Anija vallavalitsus kiitis idee heaks ning  kaasas organisatsioonid ja allasutused, kes aitaksid seda ellu viia.

„Mul on hea tunne, et see teoks saab ja on võimalik inimesi aidata. Meil on olnud mitu koosolekut, kus oleme arutanud, kuidas toidukogumist korraldada. Kui võimalik, püüan ka ise 7. juunil kohal olla,“ ütleb Karin Lehiste.

Anija abivallavanema Marge Raja sõnul on vallavalitsuse põhiline roll ettevõtmise juures olnud erinevate organisatsioonide ja all­asutuste kokku toomine: „Kuna idee autor üksi seda ellu viia ei saa, siis võtsime ühendust noortekeskusega, koguduse ning noortekoguga. Kõik olid kohe nõus appi tulema. Aktsiooni viime läbi laupäeval, sest siis käib poodides ja turul kõige rohkem inimesi Kehrast ja ka küladest.“

Toidukogumise päeval on Kehra kauplustes või nende juures ja turul oranžides särkides vabatahlikud, kes koguvad kastidesse või kärudesse inimeste ostetud ja annetatud kaupa. Korraga on kogumistööd tegemas noortekogu ja noortekeskuse kuus vabatahtlikku, kes liiguvad paarikaupa. Toiduained viiakse Kehra kogudusse, kus koguduse vabatahlikud komplekteerivad need pakkideks.

Marge Raja: „Suve alguses on toiduabi teretulnud, seda eelkõige lastega puudustkannatavatele peredele. Kuna on vaheaeg, siis koolitoitu ei anta. Ka lasteaedades on juulis puhkus. Kogutud kaupa ei jaga me kohe laiali, vaid suve jooksul. Kehra linnas saavad abivajajad ise järele tulla, kaugemale viivad  meie sotsiaaltöötajad või koguduse liikmed.“

Ta lisas, et sotsiaaltöötajad on hästi kursis, kes vallas toidupakke vajavad, kuid abi ei jagata konkreetsete nimekirjade järgi nagu suurem osa Euroopa Liidu toidu­abist. Osa antakse ootamatu ja vältimatu vajaduse korral inimestele, kes pöörduvad sotsiaalosakonna või koguduse poole.

Kõikidel, kes soovivad  heategevuslikku ettevõtmisse panustada, tuleks 7. juunil osta ja annetada pikema säilivusajaga toiduaineid, kuid kindlasti mitte külmleti tooteid. Sobivad  kuivained, konservid, maiustused, mahlad, kohv, tee, kakao, ketšup ja õli.

Vabatahtlikud jagavad kogumispäeval flaiereid, kus on kirjas, mida abivajajatele osta võiks. Teadetetahvlitele ja Anija valla kodulehele läheb üles reklaam kampaania kohta.

Eelmine artikkelAruküla käsipallipoisid osalesid Siuntio Cup´il
Järgmine artikkelEesti Raudtee pole nõus Raasiku ülesõidul raiutud puid asendama