Kehra Snaipersi ja Aruküla Pokersi mängijad treenivad koos.
Aruküla Pokers ja Kehra Snaipers.
Jäähokiklubi Kehra Snaipers on tegutsenud 16 aastat. Harrastajate Hokiliiga teises rühmas mängival klubil on 28 liiget. Lõppev hooaeg ei ole meeskonna kapteni Janek Hini sõnul olnud küll kõige edukam, kuid mitte ka väga kehv: „Oleme oma grupis kuuest meeskonnast neljandad. Päris niiöelda peksupoisid just mitte, kuid eelmine hooaeg oli meile parem. Siis jäime teiseks.“
Aruküla jäähokiklubi Pokers on kasvanud välja pallimängudeklubist. Hokit on mängitud kolm aastat, alates sellest, kui Arukülas hakati tegema liuvälja. Kapten Uku Hinsberg ütleb, et hokimängijaid on 10 ringis. Mõned neist mängivad Kehra klubi koosseisus ka harrastajate liigas, teised looduslikul jääl.
Hokihooaeg saab läbi aprilli lõpus ning ees on veel mõned mängud. Äsja toimus kolmandat korda rahvusvaheline turniir Laadur-Cup, mida Kehra hokiklubi ise korraldab ja kus osaleb peale Snaipersi ning Aruküla Pokersi meeskonna veel kaks tiimi Soomest.
Kehra Snaipersil on treeningud kaks korda nädalas Tallinnas Jeti jäähallis. Tavaliselt on need koos Aruküla hokimeestega.
„Jäähoki on üsna kulukas spordiala. Anija vallavalitsus toetab meid jõudumööda. Sellest on suur abi, kuid märkimisväärne osa tuleb siiski endal panustada. Koos Aruküla meeskonnaga treenida tuleb soodsam,“ selgitab Janek Hin.
Fänne, kes hokimänge vaatamas käivad, ei ole palju. Jäähallid on väga külmad ja seetõttu mitte eriti publikusõbralikud.
Kehra hokiklubi mängijate vanus on enamjaolt 40. eluaasta piirimail, noori on vähe.
„Meil saavad kuni 18aastased käia trennis tasuta. Mõned, kes on hoki vastu huvi tundnud, on alles 14-15aastased, kuid neil on natuke raske koos täiskasvanutega mängida. Päris lapsed ei taha ammugi meestega koos treenida. Viimastel aastatel on meie meeskonnas jäänud mängijaid vähemaks, mõned on läinud välismaale,“ räägib kapten Janek Hin, kes täidab ühtlasi ka treeneri rolli, päris ametlikku treenerit klubil ei ole: „Oleme kõik ise täiskasvanuna mängima õppinud. Algusaastail oli klubil ka treener, aga see tähendab lisakulutusi.“
Kuna hiljuti otsustas Anija vallavalitsus soetada Soomest kasutatud hokipoordid, on lootust, et mängutraditsioon kestab Kehras edasi. Poordid saab talvel panna ümber väliliuvälja.
Janek Hin: „Meie asi on poordid Kehrasse üles panna, talvel jää valmistada ja kanda nende eest hoolt. Ise teeme muidugi jäähallis trenni edasi, aga väljas saaksid lapsed ja noored harjutada. Kehras on näha, et kui jääväljak on olemas, käivad lapsed uisutamas küll. Meie talved on sellised, et kunagi ei tea, kui palju võimalusi tekib, kuid väljas treenimine on ikkagi odavam, kui jäähallis. Samas saab seal suvel ideaalselt tennist mängida.“
Janek Hin lisab, et tuleb välja mõelda, kes võiks hakata noortele treeninguid tegema: „Tore, kui leiaksime mõne pädeva inimese. Võibolla õnnestub see koostöös kooliga. Ehk tekib siis ka noortel huvi hoki vastu.“
Arukülas puudub samuti noorte hokimeeskond. Uku Hinsbergi sõnul hoiavad nad loodusliku liuvälja korras ning seal saavad noored mängida: „Ikka on mõned poisid, kes mängivad hokit. Päris treenerit küll ei ole, aga olen ise neid natuke treeninud ja õpetanud.“
Snaipersi ja Pokersi meeskonnaliikmed loodavad, et saavad sel aastal jätkata mängimist ka pärast hooaja lõppu. Kui tavaliselt on jäähallid suvel suletud, siis sel aastal valmiv Tondiraba jäähall jääb aastaringselt avatuks. Võimaluse korral jätkatakse ka suvel üks kord nädalas treeninguid.