Kehra käsipallur KRISTIAN KÄBI juunioride koondisega EM finaalturniiril

1696

4.-6. aprillini toimusid Sloveenias kuni 20aastaste juunioride Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimängud käsipallis.

KRISTJAN KÄBI
KRISTJAN KÄBI

Eesti koondis alistas algul Türgi 27:20, seejärel Soome 29:23, kolmandas mängus kaotati Sloveeniale 14:26. Juba kahe esimese võistluspäeva järel oli selge, et eestlased pääsevad koos Euroopa viienda meeskonna Sloveeniaga edasi Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, mis toimub 24. juulist 3. augustini Austrias.

Peamiselt Põlvast ja Viljandist pärit käsipalluritest koosneva Eesti kuni 20aastaste koondise väravavaht on 19aastane Kehra noormees Kristian Käbi, kes alustas käsipalliga tõsisemalt tegelemist 13-14aastase poisina pärast seda, kui oli taastunud käeluumurrust. Tema esimesed treenerid Kehras olid Olev Eensalu ja Indrek Lillsoo.

„Tänu neile olengi püsinud käsipalli lainel,“ sõnas Kristian Käbi.

Pärast põhikooli lõpetamist läks ta Kehra esindusmeeskonna treeneri Jüri Lepa kutsel õppima Tallinnasse Audentese spordikooli ning jätkas käsipalli mängimist nii Kehras kui Audenteses. Möödunud aastal sai kool läbi ning Kristian Käbi jätkas õpinguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Käsipalli treeningutel käib ta jätkuvalt Jüri Lepa juures Kehras 5-6 korda nädalas. Ta on Kehra esindusmeeskonna mängijate nimekirjas.

Kolm-neli aastat tagasi, kui pandi kokku Eesti 1994. aastal sündinud ja nooremate käsipallikoondist, kutsuti Kristian Käbi sinna väravavahiks.

„Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsemine on meie senine parim tulemus. Kuigi saavutasime oma kauaoodatud eesmärgi, oli see meile endile pigem üllatus. Võistkond on väga kokkuhoidev ja üksteist toetav, eks seetõttu läks meil nii hästi,“ rääkis Kristian Käbi.

Suvisel finaalturniiril Austrias osaleb 16 võistkonda. Eesti koondise väravavaht ütles, et enne seda tuleb teha kõvasti trenni: „Loodan, et meeskond jõuab vähemalt kümne parema hulka.“

Tema enda edaspidine eesmärk on pääseda käsipalli mängima mõnda välisklubisse, kuid samas peab ta oluliseks ka jätkata õpinguid kõrgkoolis.

Eelmine artikkelKorteriühistute esindajad: Kas Kolgat ootab tondilinna saatus?
Järgmine artikkelRaasiku LC avaõhtul osales kogu maailma Lionsite president