Kehras oli üle aastate taas perepäev

1384

Laupäeval, 11. oktoobril Kehra rahvamajas ja õues toimunud sügisese perepäeva kavas oli palju erinevat tegevust.

Aastatepikkuse vaheaja järel toimunud esimene perepäev oli Kehra rahvamaja juhataja Kristiina Oja sõnul mitmete aktiivsete inimeste ühine ettevõtmine.
„Panime kokku seltskonna, kes oli valmis tegema-toimetama ning sellest sündis koostööprojekt,“ sõnas ta.
Peale rahvamaja ja valla kultuurikeskuse oli ettevõtmisega haaratud Kehra noortekeskus, MTÜ Tantsuratas, Kaitseliidu Kose malev, Alavere vibuklubi ja mitmed teised.
Noortekeskuses olid töötoad noortele, rahvamajas täiskasvanuile. Inga Koitla viis läbi töötoa kokandusest, Kristiina Oja õpetas seebi viltimist.
Avatud oli memme sahver, kus sai degusteerida erinevaid hoidiseid ning Anu Mäeorg ja Milvi Mänd õpetasid neid tegema, Janne Kuuskla viis läbi beebikooli, restaureerimise õpitoas sai üks vana riidekirst Tallinna Ehituskooli õpilaste Igor Vorna, Iren Liivi, Kristy Tanni ja Andrei Onufrievi juhendamisel täiesti uue väljanägemise.
Rahvamaja õues viis Merike King lastele läbi spordimänge. Kaitseliidu Kose maleva liikmed pakkusid sõdurisuppi ning tutvustasid oma varustust, tehnikat  ja relvi. Neil oli kaasas kaks sõjaväemasinat, neist üks oli soomuk, millega tehti soovijaile Kehra vahel sõitu. Alavere vibuklubi juhendamisel sai proovida vibulaskmist, kaitseliitlaste juures ka õhupüssidest laskmist.
Kehra Nukk mängis perepäeval „Okasroosikest“ ning õhtul oli rahvamajas tantsuõhtu ansambli Rein ja Sull saatel.
„Perepäev oli tasuta, vaid mõne töötoa eest tuli pisut maksta. Kui lapsi oli perepäeval päris palju ja tundus, et neile väga meeldis, siis emasid-isasid oli kohal vähe. Ei tea, miks. Samas õhtul oli tantsijaid küll – umbes 80 inimest. Ja nemad olid väga tänulikud, et meil siin sellised traditsioonid ikka jätkuvad,“ ütles Kristiina Oja.
Ta lubas, et perepäev tuleb ka järgmisel aastal, siis ilmselt septembris.

Eelmine artikkelAnija valla külavanemad kohtuvad kord kvartalis
Järgmine artikkelKuusalu valla külavanemate koosolek turvalisusest