Kehras oli noortepäev

1195

Noortepäeval olid avatud töötoad, esinesid kohalikud bändid.

Neljapäeval, 19. augustil oli Anija valla kultuurikeskuse ees noortepäev. Iga-aastast noortepäeva on tavaliselt läbi viinud Kehra noortekeskus, seekord tehti seda koos Anija noortevolikoguga. Noortepäev läks maksma ligi 6000 krooni, pool sellest saadi noortekeskuse, pool noortevolikogu eelarvest.
Sponsorid olid kauplused Pääsuke ja Neio.

„Arvan, et kohal käis 60-100 inimest, sama palju kui eelnevatel aastatel,“ ütles Kehra noortekeskuse noortejuht Kadi Ellus.

Peale tema olid noortepäeva korraldustiimis Annely Aasalaid, Mariann Markna, Tõnis Pill, Alice Urva, Ester Aruste, Elisabeth Parman ja Kaisa Kask, kes erinevate töötubade tegevust ja võistlusi korraldasid.

Noortepäeval oli avatud bänditöötuba, kus sai proovida erinevaid pille kitarrist tamburiinini. Ökotoas tegeleti taaskasutusega – mitmesugus-te vahenditega oli võimalik vanadest riietest, märkmikest jms endale uusi asju teha. Ehitud asja sai igaüks pärast endale. Kohalik JJ Street tantsustuudio esines ja õpetas soovijatele tantsusamme.

„JJ Streeti ja ökotöötuba olid võrdselt rahvarohked, bänditöötoas käis vähe inimesi,” lausus Kadi Ellus.

Korraldati ka erinevaid võistlusi. Aaretejahis tuli läbida punktid, mis asusid Kehra linnas erinevates kohtades. Igas punktis pidid võistkonnad lahendama ülesande.

„Oli nii nuputamis- kui füüsilisi ülesandeid. Näiteks tuli ühes punktis süüa lillat värvi kartuliputru,“ rääkis Kadi Ellus.

Veel mängiti petangi ning oli võistlus Kehra Pulk, kus punktide peale pulkasid visati.

Korraldati ka fotokonkurss. Päeva jooksul tuli Kehrast pilte teha, need laeti noortekeskuse sülearvutisse ning korraldustiim valis oma lemmiku. Võitis Ave Paap.

Kell 19 hakkas kontsert. Esinesid Kehra bändid Miip, eviL nataS ja Sinu Ema ning Tallinna bänd After The Waves Have Washed Me Away, kus mängivad Georg Otsa nimelise muusikakooli õpilased.

Pidu lõppes kell 23.30.

„Noortekeskus ja noortevolikogu jäid üritusega väga rahule. Noortevolikogu esimese ürituse kohta hästi korraldatud. Rahvast oleks võinud ehk rohkem olla, eriti vanemaid noori, aga rahul oleme sellegi poolest,” ütles Kadi Ellus.

Eelmine artikkelVäikebuss kraavis
Järgmine artikkelLoksa I keskkooli tipptase – lõpukirjandiga Eestis 8. koht