Kehras käib algklasside maja remont

996

Kogu maja renoveeritakse kolme aastaga.
Ülemöödunud nädalal algas Kehra gümnaasiumi algklasside maja remont. Sel suvel renoveeritakse koridorid, mõned tualetid ja kunstidekooli tulevased ruumid. Järgmisel aastal on kavas teha koolimajas veel sisetöid ning kolmandal aastal fassaad.

Anija abivallavanema Urmo Sitsi selgitusel läks hankega plaanitust kauem aega ja seetõttu algasid tööd hiljem, kuid kooli poolel peab remont lõppema õppeaasta alguseks ning kunstidekooli poolel esimese ja teise õppeveerandi vahel: „Tööd tehakse kiiresti ja korralikult. Seni pole suuremaid tagasilööke olnud. Üllatuse valmistas, et koolimaja madalas osas, kuhu tulevad kunstidekooli ruumid, pidid ehitusregistri järgi olema betoonist laed, kuid selgus, et olid hoopis puidust ja pidi ümber projekteerima.“

Kõige põhjalikumat remonti vajavad kunstidekooli tulevased ruumid, mis on ülejäänutega võrreldes halvemas seisukorras. Kunstidekooli käsutusse läheb kogu koolimaja madalam osa, teine korrus ja pärast algklasside tunde ka mõned esimesel korrusel asuvad klassiruumid.

„Kunagi oli madalas osas internaat, praegu on olnud kasutuses klassidena,“ rääkis Urmo Sitsi.

Teise korruse koridori keskmisest osast tuleb lava koos kardinatega. Urmo Sitsi sõnul oli see nii ette nähtud ka eestiaegses projektis – maja ehitati 1938. aastal.

„Praegu ei kasutatud lava peaaegu üldse. Kuna gümnaasiumi suurel hoonel on väga hea saal, siis algklasside maja oma jääb pigem väikesteks salongikontsertideks ja üritusteks“, ütles abivallavanem.

Õpetajate tuba ja teised personaliruumid tehakse endistesse politseiruumidesse, mis varem olid sotsiaalkeskuse juhataja ruumid ning kunagi ammu korterid. Praegune koolimajast eraldav vahesein võetakse maha. Ära kaovad ka maja teises küljes asuvad garaažid. Garderoob viiakse esimese korruse fuajeest kõrval asuvasse endisesse klassiruumi. Fuajeesse tuleb puhkenurk pehmete istmete ja roheliste taimedega.

„Õpilased mahuvad majja ilusasti ära. Neljas klass on juba suures koolimajas,  siin hakkavad käima 1-3. klassi lapsed. Kuna kunstidekool saab enda käsutusse maja ühe poole, arvan, et nende töökeskkond paraneb,“ rääkis Urmo Sitsi.

Tulevase remondi kohta sõnas ta, et paar-kolm klassi on juba renoveeritud, kuid suurem osa mitte ja need lähevad remonti järgmisel aastal. Kuna maja peab hästi sooja ja aknad on vahetatud, siis fassaadi soojustada pole vaja, see värvitakse kahe aasta pärast üle.

Kehra gümnaasiumi algklasside maja renoveerib AS Telor Ehitused. Tööde maksumus on 248 516 eurot. Raha selleks tuleb Anija valla eelarvest.

Eelmine artikkelKehras põles maja koridor
Järgmine artikkelArukülas jäi invaliid neljaks päevaks tänavale lamama