Kuusalu lapsevanemad ehitasid talgupäeval mänguväljakut 14 tundi

1924
Kuusalu mänguväljaku liivajõgi viib lapsevanemate algatusel ostetud liumäe ja sini-valge triibuliseks vär­vi­tud mängumajani.

Kuusalu mänguväljak on saanud uue näo – liivajõe, purde, jalgrattahoidja, osa piirdeaiast,liumäe.

Kuusalu aktiivsete lapsevanemate eestvedamisel on aleviku keskel tervisekeskuse lähedal paiknev mänguväljak muudetud mereteemaliseks mängumaaks. Möödunud nädalal värvisid ja korrastasid emad-isad seal neljapäeva ja reede õhtul ning tegid laupäeval, 7. mail Teeme Ära aktsiooni raames toimunud talgutel pika tööpäeva – alustasid kell 10 ajal ja lõpetasid kella 23 paiku.
„Mu lapsed vaatasid pühapäeval aknast välja ja küsisid, miks on nii ilus,“ rääkis Kuusalu lapsevanem Triinu Pitk, üks Kuusalu mänguväljaku kordategemise initsiaatoritest ja Teeme Ära talgujuht.
„Näen meie ühiselt kordatehtud mänguväljakut ja olen väga rahul – saan minna lastega õue, kus neil on toimetamist, näha on, et neile meeldib seal. Heameel on ka selle üle, et nüüd on mänguväljakul tegevust eri vanusegruppidele, suurematele lastele panime lauatennise laua.“
Kuusalu lapsevanemad hakkasid lagunenud ja hooldamata mänguväljaku üle sotsiaalmeedias mõtteid vahetama mõni kuu tagasi. Ühiste arutelude käigus jõuti niikaugele, et võeti ühendust Kuusalu vallavalitsusega. Ülemöödunud nädalal ostis vallavalitsus lapsevanemate algatusel internetipoest 850 eurot maksnud liumäe, mis paigaldati eelmise nädala alguses. Tänu tehnilise järelevalveameti ettekirjutusele on pingid remonditud, lagunenud atraktsioonid ära viidud.
Triinu Pitk jutustas, et sotsiaalmeedias käis ka põhjalik arutelu, milliseks võiks mänguväljaku kujundada. Rasmus Merivoo joonistas kuvandi, lepiti kokku, et mänguväljak võiks olla mereteemaline, kuid ranget värvilahendust paika ei pandud ning igaüks võis ise valida, milliseks ühe või teise koha värvib.
Täiskasvanud talgulisi oli 15, lisaks lapsed, kes aitasid samuti värvida. Kogu materjal saadi sponsoritelt, Kuusalu vallavalitsus tasub Emartist ostetud töökinnaste eest.
Triinu Pitk ütles, et tänu sponsoritele said lapsevanemad hakkama nii, et panustasid tööga, raha ei pidanud koguma. Kuna tänavune Teeme Ära oli mereohutuse-teemaline, saadi sealtkaudu mereohutuse infotahvel ning päästerõngas. Lisaks valmistati infotahvel, kuhu on pandud plakat tänuga talgulistele ja sponsorite nimed, kokku on neid 23. Kiiu firma Tehomet valmistas purde ja jalgrattahoidja. MMP Produktion tegi tenniselaua raami, firma Plaat Detail andis laua jaoks plaadi, Emartist saadi konstruktsioonide jaoks kinnitused. Kogu päeva tegi oma väikekopaga mänguväljakul tööd lapsevanem Keio Soidla. Lõunasöögi andis Kuusalu Söögituba.
„Palju tänu kõigile abilistele, igaühe panus oli oluline, kokku saime suure töö ära tehtud. Panin Facebooki pildid mänguväljakust enne ja nüüd, erinevus on väga suur,“ lausus talgujuht.
Kuusalu valla koalitsioonilepingus on kirjas, et Kuusalu, Kolga ja Vihasoo mänguväljakute uuendamiseks kavatsetakse kulutada 45 000 eurot. Kuusalu lapsevanemad loodavad, et kolmandik sellest on Kuusalu mänguväljaku jaoks ning 14 000 eurot peaks olema seega veel alles.
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et maikuus hakkab vallavalitsus menetlema käesoleva aasta teist lisaeelarvet ning plaan on läbi arutada ja paika panna, mida mänguväljakute jaoks soetatakse ja milliste summade eest.

Eelmine artikkelPOLITSEIKROONIKA
Järgmine artikkelAndineeme muuli juhtum