Kuusalu valla 75. sünnipäevale toodi torte-kooke mitmest külast

1452

Laupäeva, 12. oktoobri õhtul kogunes pidulisi Kolgaküla rahvamajja valla juubelit tähistama ligi 180.

Kõige erilisema kujuga tordi tegi Vaike Sild Parksist – paarikümnesentimeetri kõrguse õllekapa.

Kuusalu valla aastapäevapeo korraldas vallavalitsuse tellimusel Kolgaküla Selts. Peole registreerunuid oli sedavõrd palju, et lauad tuli saali seada viies pikas reas.

Kolgaküla külavanem ja seltsi juht Kalle Aasrand tervitas kõiki ning tänas külasid, kes võtsid korraldajate üleskutset kuulda ning tõid kooke. Kokku oli soolaseid või magusaid küpsetisi enam kui kümnest külast: Pärispea suur võileivatort, Valgejõe uhke tort ja kilutort, Parksist õllekapa-kujuline- ning Kaberlast pohladega tort ja palju muud maitsvat.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi tõdes peokõnes, et võib­olla oleks õigem nimetada 7. oktoobrit hoopis Kuusalu valla nimepäevaks: „75 aastat tagasi, 7. oktoobril 1938 ühinesid Kiiu ja Kodasoo vald, ühiseks nimeks võtsid Kuusalu vald. Või ehk arvestada valla vanust hoopis 1866. aastast, kui võeti vastu vallaseadus.  Olgu me vallal vanust 75 või 147 aastat, olulisem on, et tunneme end siin hästi, meil on kihelkonna väärikas  kultuuripärand ja identiteet.“

Ta sõnas, et Kuusalu vald on oma 75aasta pikkusest ajaloost jõudnud olla kohalik omavalitsus kokku 24 aastat – rohkem kui aasta esimese EV ajal  ja ligi 23 taasiseseisvunud Eestis: „Olin valla taasloomise juures. Inimesed õppisid, mida tähendab valitsemine. See oli tore aeg, kus eksimine oli elu loomulik osa.“

Vallavanem kinnitas, et Kuusalu vallal läheb hästi: „Selle taga on sajad inimesed, kes töötavad valla allasutustes, ja usinad töömesilased – vallamaja ametnikud.“

Urmas Kirtsi tutvustas valla aastapäevale pühendatud fotokonkursi tulemusi ja autasustas paremaid. Kokku esitati 42 fotot. Žürii koosseisus Madis Praks, Ljubov Beglova, Cornelia Kerm, Margit Krönström ja Sõnumitooja ajakirjanik, valis võitjaks Maili Tapu pildi „Mälestusi möödunud aegadest…“. Autor sai preemiaks 300 eurot. Internetihääletuse tulemusena pälvis rahva lemmiku tiitli Sander Kadajase foto „Kuusalu rahvarõivad“, preemia 200 eurot.  Konkursipiltidega on võimalik jätkuvalt tutvuda Kuusalu valla veebilehel.

Maili Tapu rääkis Sõnumitoojale, et on Anija valla elanik, kuid juured on Kuusalu vallast – Andrespukkide suguvõsast. Ta suvitab perega Hara ja Kolgaküla piiril Altotsa talus ning ringi liikudes on fotoaparaat sageli kaasas. Pilte on ta konkurssidele ka varem saatnud, võit tuli esimest korda. Võidufoto on tehtud Kolga muuseumis.

Sander Kadajane elab Kuusalu alevikus. Tema sõnas, et on aegajalt katsetanud eripalgelisi fotosid teha, väga suur harrastusfotograaf ei ole.

Aastapäevapeol esinesid Loksa kooli algklassilaste ja keskkoolinoorte rahvatantsurühmad Vihasoo algkooli õpetaja Elna Linkvisti juhendamisel. Kuusalu Noortekeskuste juht Mari Paenurm laulis koos noortekeskuse lastega Kuusalu kandi rahvalaule ja õpetas paar tantsu.

Meeleolukaks ja õpetlikuks kujunes Kuusalu kihelkonna-teemaline mälumäng, mille viis läbi vallavanem kui küsimuste autor. Tantsumuusikat tegi ansambel Jahimehed.

 

Eelmine artikkelAlgab noorte registreerimine ettevõtlikkusideede arenguprogrammi ja konkursile ENTRUM
Järgmine artikkelValimistel edukamad URMAS KIRTSI, AARE ETS ja JÜRI LILLSOO