Kehras esietendus „Mees Marsilt“

1902

Publikut tuli oodatust rohkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MART SCHMEIDT ja MARGE OJA äratavad IVAR NEIOT, et näidata talle tulnukat KELLY KRUUSMANNI.

Möödunud reedel,  7. veebruari õhtul andis Kehra rahvamaja näitering Pantheon rahvamaja saalis uue lavastuse esietenduse. Mängiti Ardi Liivese kolmevaatuselist komöödiat „Mees Marsilt“. Vaatama oli tulnud 57 inimest.

Loo tegevus toimus ühes Eestimaa külas, kus elas poepidaja Sirje Voolmaa koos uskliku õe Sirje Kruusemendi ja tütre Marge Ojaga. Ema uskus maavälistesse olenditesse ning jälgis täie tõsidusega ajakirju ning telesaateid ufodest. Tütar tahtis mehele minna kohaliku rahvamaja juhatajale Mart Schmeidtile. Sellele oli ema kategooriliselt vastu, pidades meest tühiseks komejanditegijaks ja lubas tütre pigem tulnukale  naiseks anda.

Noored otsustasid emale seepeale vingerpussi mängida, mis ta meelt muutma paneks. Rahvamaja juhataja kutsus appi endise kursusekaaslase Kelly Kruusmanni, kes end tulnukaks maskeeris. Ema suureks ehmatuseks tuli tulnukas tallu ja tahtis tütre ära viia. Appi tõttas tütre peigmees, kes tulnuka minema ajas. Pärast seda muutis ema oma seisukohta ja hakkas rääkima, kui hakkaja mees on  rahvamaja juhataja. Loo lõpus sai ka talle selgeks, et noored olid  talle  vingerpussi  mänginud.

Värvikate kõrvaltegelastena astusid lavastuses üles veel joodikust öövaht Ivar Neio koos naise Sirje Põlendikuga  ning juhuslikult tallu sattunud sensatsioonilist lugu otsiv ajakirjanik Anželika Ottis.

Pärast etendust kuuldus publiku seast kiidusõnu, et tükk oli tore ja sai naerda. Üks naisterahvas lausus, et ei ole rahvamajas varem kohaliku trupi teatrit vaatamas käinud ja tuli, sest nägi juhuslikult Kehra peal kuulutust: „Mulle meeldis. Tore, kui inimesed tegelevad sellega, mis neile rõõmu pakub.“

Lavastaja Sirje Põlendik ütles näidendi kohta, et tegu on küll nõukogudeaegse tükiga, kuid sobib mängimiseks ka praegu, sest peresuhted ajas ei muutu. Ta lisas, et valis näidendi seetõttu, et trupis on naisi rohkem kui mehi ning tuli valik langetada lavastuse kasuks, kus on rohkem naistegelasi. Ta lubas, et näidendit on võimalik näha ka edaspidi ning lavastusega hakkab trupp peagi ümbruskonnas ringi liikuma.
Publiku arvukusega olid tegijad rahul, sest 57 inimest on Kehra rahvamajas harrastusteatri näitemängu vaatajaskonna kohta hea tulemus. Sirje Põlendik ütles, et nii suur osalus oli talle üllatus, sest samal päeval algasid olümpiamängud.

Eelmine artikkelRaasiku lionsklubi osales võidukas mälumänguvõistkonnas.
Järgmine artikkelMistra-Autexi juht PRIIT TAMM õpetab Raasiku koolis majandust