Kehras ehitati lumelinna

1185

Tänavu osales üheksa võistkonda.

Nädalavahetusel Kehras toimunud lumelinna ehitusest võttis osa mullusest vähem inimesi. Peakorraldaja Julika Vääre arvates oli põhjus halvas ilmas ja presidendi matkas, mis oli samal päeval Aegviidus: „Kahjuks ei teadnud me seda ette. Seekord võtsid lumelinna rajamisest osa rohkem lapsed ja väga võimsaid ehitisi oli vähem kui eelmisel korral, aga äramainimist väärib vabariigi 93. sünnipäeva auks kerkinud tore riigilipuga kindlus. Selle autor oli esikoha saanud, üks väheseid täiskasvanutest koosnevaid meeskondi, Veski-Intsu Fanclub.“

Võitjameeskonnas olid Kadri Eensalu, Madis Tammaru, Ott Viirmann, Karl Viirmann, Oscar Õun, Kerttu Kuusik, Teet Paulus, Sander Sepmann ja Margus Karu.

Appi olid tulnud kohvik Sohvik sooja supiga ja Rait Vilde seda kuumana hoidva „põrgukatlaga“, HPI projekt ja Anija valla spordikeskus tehnikaga. Mari-Liis Tüvi tõi põhku, et inimestel oleks soe istuda.

Päeva juhtis Erik Makejev. Järelpidu  toimus Sohvikus, kus tähistati ka lumelinna idee autori Julika Vääre venna, Aleksander Vääre sünnipäeva. Peolt ei puudunud disko ja ilutulestik.

Julika Vääre lubas, et järgmisel aastal on plaanis korraldada samuti talvine üritus, aga kas ka lumelinna ehitus, ei ole kindel: „Võibolla teeme vahelduseks midagi muud. Tahtmist ja ettevõtlikkust on küllaga, aga osalejad tüdinevad ära ühesugusest üritusest ja meie ka. Täpset plaani veel pole, võibolla tuleskulptuuride võistlus.“

Eelmine artikkelAlajaama rike Loksal
Järgmine artikkelRiigikogu XII koosseisu valimiste esialgsed tulemused