Kehra ÜVK projekti juhib OÜ Vealeidja

921

Kehra linna ning Lehtmetsa ja Ülejõe küla veemajandusprojekti juhtimine läheb maksma 706 584 krooni.

OÜ Velko AV juhataja Rain Oks selgitas, et lihtmenetlusega riigihankekonkursile Kehra reovee kogumisala veevarustuse ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimise ning laiendamise projekti juhtimiseks esitati neli pakkumist. Neist tunnistati edukaks OÜ Vealeidja, kelle pakkumine oli hinnalt ja sisult soodsaim.

Järgmisena hakatakse korraldama ehitushankeid, neist esimesed on kavas välja kuulutada veel maikuus.

Hankeid tuleb kokku kuus. Eraldi avatud hanked tehakse näiteks reoveepuhasti ehitamiseks, Kehra erinevate pumplate asemel ühe suure pumbamaja ehitamiseks, mitu hanget torustiku rajamiseks jm.

Projektijuhtimise tasu on esialgu kavandatust neli korda väiksem. Kas ka ehitustööd saab planeeritust odavamalt, ei osanud Velko AV juht prognoosida: „Ehitushinnad on läinud küll järjest madalamaks, kuid meie projekti puhul pole tegemist otseselt üld­ehitusega, rohkem on siin vaja teha spetsiifilisi torutöid. Ei oska öelda, kuidas selles valdkonnas hinnad on muutunud, kuid loodame, et saame ka need kavandatust soodsamalt.“

Kehra ja ümbruskonna külade veemajandusprojekti toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond 165,3 miljoni krooniga. Omaosalus on 60,7 miljonit krooni, sellest Anija valla kanda on 40 miljonit ning OÜ Velko AV peab lisama 20 miljonit krooni.

Kui kogu projekt läheb odavamaks, vähenevad kõigi osapoolte kulutused proportsionaalselt. Rain Oks rääkis, et KIKist on öeldud – kui kogu projekti maksumus väheneb, on võimalik taotleda selle summa piires lisaraha neile sama kavaga seotud töödele, mida projektis ei olnud kavandatud või ei osatud ette näha: „Kuigi praegu ei tea, et midagi oleks välja jäänud, võib töö käigus alati tulla üllatusi.“

Kuna avatud hanked peavad kestma 53 päeva, arvas Rain Oks, et parimal juhul saab töödega alustada juulikuus. Kogu projekti lõpptäht­aeg on 31. detsember 2011.

Eelmine artikkelBensiinijaama rööv
Järgmine artikkelHarju pensionärid pidasid Kolgakülas kevadpidu