Kehra teid hakkab asfalteerima AS TREF Nord

975

Teetööd algavad Kehras lähinädalail.

Anija vallavalitsuse korraldatud riigihankele asfalteerimistööde tegemiseks Kehras esitas nelja ettevõtte seast parima pakkumise AS Tref Nord.

Sel aastal asfalteeritakse Jaama tänav koos jaamaesise platsiga, Põhja tänava lõik Kose-Jägala maantee poolt kuni Põrguvälja tänavani, Anija maantee lõik raudteest Tselluloosi tänavani, selle kõrvale tehakse ka uus kõnnitee ning ehitatakse kõnnitee Põhja tänavalt Jaama tänavale ning parkla Lepatriinu lasteaia ette.

Teetöödega on kavas alustada mai teises pooles ning need peaksid lõppema juunikuus. Valla tellitud tööde kogumaksumuseks on kavandatud 215 944 eurot.

Sama firma teeb Kehra ÜVK rajamisjärgsed teede taastamistööd. Nende eest maksavad ehitajad, ASid Merko ja Terrat.

„Nende kohus on taastada asfalt lõikudes, kus see torustike jaoks lahti kaevati,“ sõnas abivallavanem Urmo Sitsi.

Et saada korda võimalikult rohkem teid, pannakse mitmele poole, kus liikluskoormus väiksem, asfaldi asemel bituumenkattega killustik. Sellega kaetakse Sõpruse väljak mõlemas sõidusuunas, Aiandi tänav kuni Kooli tänavani, Kooli tänava lõpp Sõpruse väljaku ristist kuni Aiandi tänavani, Metsa jaTisleri tänav.

„Meil oli valida, kas lasta ÜVK ehitajatel asfalteerida teele tehtud kaevikud ning saada teedele künklikud ribad või valida soodsam variant ehk bituumen-killustik. Valisime viimase, kuid seda saab kasutada vaid neil tänavatel, kus ei sõida väga rasked autod ning liikluskoormus pole väga tihe,“ rääkis abivallavanem.

Suurekivi teele pannakse ilmselt asfaldifreespuru, kuid käivad veel läbirääkimised, kuna suures osas on tee eraomanduses. Ülejäänud teedel, kus varem oli asfalt, mis said kannatada ÜVK rajamise käigus, taastatakse asfaldikate.

Uus asfalt tuleb Kreutzwaldi tänavale vallamaja ja Kehra kooli algklasside maja vahele. Ka Kooli põik on kavas asfalteerida, selle eest tasuvad osaliselt Merko, Terrat ja Anija vald.

„Nimekiri ei ole veel lõplik, ühisveevärgi rajajad taastavad ka mitmeid kortermajade esiseid teid, kus nad kaevasid. Peale selle parandavad kruusakattega teid ning taastavad kannatada saanud haljastuse,“ ütles Urmo Sitsi.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“