Teeme Äraga jäi Kordejaani kõlakoja katus lammutamata

697

Kõige enam inimesi oli väljas Loksa talgutel – 330.

Laupäeval, 5. mail toimusid Teeme Ära 2012 talgud. Üleriigilise korraldustoimkonna pressiteate järgi oli kõige rohkem osalenuid Harjumaal – koos Tallinnaga oli talgulisi 8032.

Sõnumitooja teeb ülevaate, kuidas läksid talgud suuremates kohtades.

Anija vald
Anija vallavalitsus andis Kehra eri paigus valla noortevolikogu eestvõttel koristanud inimestele töökindad ning prügikotid. Talgulisi oli linnas 45. Nende kogutud prügi vedas haldusspetsialist Maarika Kungla oma tööautoga kokku vallamaja parklasse, kust Velko AV tõstis selle esmaspäeval kopaga auto peale ja viis Jõelähtme prügilasse. Selle eest tasutakse valla eelarvest. Tee pealt võeti kaasa ka Lilli külast kokku korjatud prügi – 15 kotti. Maarika Kungla sõnul olid noored väga tublid, prügi viidi ära terve autokoormatäis.

Kehra raudteejaamas puhastasid 16 talgulist, nende hulgas ka 3 gümnaasiumiõpilast, kaks seina krohvist. Talgujuht Anne Oruaas rääkis, et tegu on punastest tellistest ehitatud hoone esialgsete otsaseintega. Nõukogude ajal sai jaamahoone juurdeehituse ning krohviti üle. Suure töö nende puhastamisel tegid ära kolm piikvasaraga kaitseliitlast.

Kuusalu vald
Ehkki Peeter Kivimäe plaanis võtta talgute korras Kuusalu aleviku Kordejaani kõlakoja katkise katuse maha, jäi see tegemata, sest vallavalitsus ei andnud lammutusluba. Vallavanem Urmas Kirtsi selgitas, et tuleb veel põhjalikumalt uurida enne, kui hakata lammutama. Kordejaanil oli tööl kümmekond inimest.

Kiiu Arenduse eestvedamisel puhastati Kiiu mõisa kõrval asuv vana laohoone ja müüritis võsast, töö kestis õhtutundideni. Talgulisi oli 30 ringis.

Kolga rahvamaja ehitusel puhastati sotsiaalkorteritena kasutusel olnud ruumid tapeedi-plaadisodist, mis oli maha tõmmatud lagedelt ja seintelt. Talgulistele esines Uuri4ever. Koristati veel mitmel pool külades.

Raasiku vald
Vallavalitsuse organiseerimisel või kaasabil toimusid talgud peamiselt alevikes – Aruküla terviseraja juures, perekeskuses, lasteaias, rändrahnu juures, mänguväljakul, Raasiku rahvamaja juures. Nendes kohtades osalenud talgulistele pakuti valla kulul ka Aruküla koolis valmistatud suppi. Osa talgulisi käis koolisööklas, mõnedele viidi supp talgupaika. Suppi said umbes sada inimest. Aruküla terviseraja korrastustöödel osalesid teiste seas ka Männiku naiskodukaitsjad.

Ardo Niinre vallavalitsusest ütles, kõige rohkem üllatas see, et Aruküla lasteaia juures oli 27 talgulist, peamiselt lapsevanemad. Talguid tehti ka külades.

Loksa linn
Linnavalitsuse korraldatud koristustalgutel jagati ka tänavu kõigile osalenutele Loksa ujula ühekordse kasutuse käepaelad. Neid jaotati 330, umbes sama palju nagu mullu. Ujuma sai minna kolme päeva jooksul. Kultuurikeskuse ees pakuti talgulistele seljankat ja kanasuppi. Kell 17 oli saalis kino, näidati uut Eesti-Soome filmi „Rat King“.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“