Kehra tehase klubihoone on lammutatud

1632

Augustis tähistab tehas 75. sünnipäeva.


Kehra tehase klubihoonest on praegu alles vaid trepp.

Kehra tehase aastaid kasutuna seisnud ja laguneva klubihoone lammutustööd algasid juunikuus. Mõne nädala eest lammutati hoone täielikult ning praegu on endises klubi asukohas tühi plats. Linnarahva seas levivad erinevad kuuldused sellest, mis klubi asukohale tuleb. Räägitakse nii kauplusest kui haljasalast.

Horizon Paberi ja Tselluloosi ASi juhatuse liige Aime-Kersti Kelder kummutab need kuuldused ja ütleb, et praeguse seisuga ei ole veel mingit plaani, mis sinna tehakse: „Põhiline, et ohuallikas on likvideeritud. Mingeid variante me kaalunud ei ole.“

Juunis küsis Sõnumitooja Kehra inimestelt, mis arvavad klubihoone lammutamisest.
Vastuste hulgas kõlas mitmel juhul ka seisukoht, et klubihoone asemel võiks tulla mõni uus kultuuriasutus ja asukoht selleks on hea.

Anija valla registripidaja Ene Oleski sõnul on klubihoonet ümbritsevate majade mõned elanikud aga rõõmustanud, et nüüd, kui suurt maja enam ees ei ole, paistab nende aknasse päike.

Anija vallavanem Tiit Tammaru pakkus, et miks mitte jätta klubihoone plats haljasalaks, kus linnarahval oleks tulevikus hea aega veeta.

Käesoleval aastal peab Kehra tehas 75. juubelit. Seda tähistatakse rongkäiguga Kehra tehase juurest jõekääru, kus toimub sünnipäevapidu kohalikele elanikele.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama