Kehra tehas avaldas juubeliks raamatu

2501
PEKKA ERELT ja teos Kehra paberivabriku ajaloost.

PEKKA ERELTI teos sisaldab rikkalikult fotomaterjali.

Möödunud neljapäeval toimus Tallinnas Estonia talveaias raamatu „Kehra Paberivabrik 75“ esitlus. Juubeliaasta puhul avaldas Horizoni Tselluloosi- ja Paberi AS teose, mille autor on ajakirjanik Pekka Erelt, kelle sulest on varemgi ilmunud ajalooteemalisi lugusid. Raamatu kaaned on sümboolse jõupaberist ümbrisega, millel ilutseb tehase siluett.

Autor rääkis, kui tehase juhtkond pakkus talle möödunud aastal võimalust panna kokku raamat, siis oli teema talle võõras: „Olin tööstusajalooga kokku puutunud väga vähe ja teema mulle kaunikesti uus. Materjali nähes kasvas minu huvi selle töö vastu.“

Vabriku ajaloost on säilinud rohkelt fotomaterjali. Ehitusest on 400 pilti, mille jäädvustas insener August Ottema. Seetõttu moodustavad ka suurema osa raamatust just fotod.

„August Ottema töö oli eriti väärtuslik, sest ta kandis iga päev kaasas kaamerat ja tegi fotosid. Piltide taha oli kirjutatud kuupäev,“ jutustas Pekka Erelt.

Ta lisas, et ka Estonia talveaial on seos Kehra tehase asutamisega, sest kui president Konstantin Päts 1938. aastal tehase avas, toimus seal pidulik õhtusöök: „Ka tookord olid menüü kaaned valmistatud jõupaberist, just nagu nüüd välja antud teose ümbris.“

Raamat on müügil Apollo kauplustes.

Eelmine artikkelAlavere külas tungiti noormehele kallale
Järgmine artikkelTokerjad astusid Anija mõisa pargis publiku ette