Kehra sotsiaalmajja kolitakse esimesed üürilised aprillis

1056

Sel aastal on kavas asustada elanikega Kose maantee 22 planeeritava sotsiaalmaja esimene korrus.

Abivallavanem Urmo Sitsi rääkis, et vallavalitsus vaatas Kose maantee 22 ehk endise kunstidekooli hoonesse kavandatava sotsiaalmaja ruumiplaneeringu uuesti üle ning leiti, et Lehtmetsa külas niinimetatud Videviku majas elavad inimesed saab kohe sinna üle kolida. Nemad hakkavad elama sotsiaalmaja esimesel korrusel paremas tiivas.
„Suurt remonti me seal tegema ei hakka, kuid nende inimeste elutingimused lähevad praegustega võrreldes igal juhul paremaks,“ sõnas Urmo Sitsi.
Kolimine on kavandatud aprilli viimasele nädalale.
Kose maantee 10 asuvast vanurite majast on mõned elanikud lahkunud ning majasiseselt on plaan teha ümberpaigutusi selliselt, et kaks korterit on võimalik panna enampakkumisele, peale selle pannakse müüki kogu Videviku 10 kinnistu: „Loodame saada nende müügist vähemalt suure osa vajalikust rahast, et remontida sotsiaalmaja esimese korruse vasakpoolne tiib, kuhu tahame paigutada kõik Kose maantee 10 praegused elanikud, kellel on õigus valla sotsiaaleluruumile.“
Praeguste plaanide kohaselt jäävad sotsiaalmaja parempoolsesse tiiba spartalikumad tingimused: sinna tulevad ühisköögid ja -pesuruumid, vasakpoolsesse tiiba pisut suuremate mugavustega eluruumid.
Sotsiaalmaja teise korruse väljaehitamine jääb aastateks 2016-2017. Abivallavanem Marge Raja sõnul võib pärast selle valmimist tekkida vajadus osa sotsiaalmaja elanikke teisele korrusele ümber paigutada, et teha esimesel korrusel ruumi neile, kellel on kõndimisega raskusi.
„Hakkame sotsiaalmajas pakkuma erineva tasemega eluasemeteenust. See tähendab, et eluruumid tulevad erineva mugavusastmega, inimesed on ka erineva maksujõuga,“ rääkis ta.

Eelmine artikkelMissugust inimest maale elama vajame?
Järgmine artikkelAnija volikogu teeb politseiprefektuurile pöördumise