Kehra sotsiaalmajas valmib veel 7 eluruumi

1121

Aasta lõpuks on sotsiaalmaja esimesel korrusel kõik toad remonditud.

Kose maantee 22 asuva Kehra kunstidekooli endise hoone esimese korruse paremasse tiiba koliti kevadel pärast sanitaarremonti kümmekond inimest niinimetatud vanurite majast ja valla sotsiaalkorteritest. Tänavu rekonstrueeritakse veel uue sotsiaalmaja esimese korruse vasaktiib. Sinna tuleb kokku 7 tuba, neist kaks invanõuetele vastavat ehk invatualeti ja pesuruumiga, ülejäänute elanikud hakkavad kasutama ühiseid pesuruume ja tualette. Tubadesse pannakse kraanikausid, et igasse tuppa oleks võimalik teha ka kööginurk.
„Seetõttu tuleb remondi käigus ümber ehitada ka vee- ja kanalisatsioonisüsteem,” sõnas vallavalitssuse ehitusspetsialist Viljo Leis.
Pärast remonti on sotsiaalmajja kavas üle kolida Kose maantee 10 senisest vanurite majast kaks ratastooli- inimest: „Nende eluruumid on Kose maantee 10 majas veel ainsad, mis kuuluvad vallale. Neid ei  saa  me  müüa  enne,  kui  elanikele uues kohas eluruumid valmis.”
Ehitaja leidmiseks korraldas vallavalitsus kaks hanget. Esimesele hankele esitatud pakkumused lükati tagasi, kuna ületasid eeldatavat maksumust. Vallavalitsus korraldas vähendatud mahuga – esialgu kavandatust jäeti välja komandanditoa ja mõnede keldriruumide remont – uue hanke. Sellele laekus 6 pakkumist, võitjaks tunnistati Anka`s Ehituse Grupp OÜ, kelle pakkumine oli 79 000 eurot. Vallaeelarves on tööks 82 000 eurot, sellest suurem osa on laekunud vallale kuulunud korterite müügist. Endiselt on müümata Lehtmetsa külas asuv Videviku maja koos maaga. Vallavalitsus pani selle oksjonikeskkonnas haamer. net ka kolmandat korda müüki, alghind on 29 000 eurot, oksjon lõpeb 4. novembil.
Valla järgmise aasta eelarvesse planeeritakse raha, et rajada sotsiaalmaja peauksest kuni vasakul küljel asuva ukseni kaldtee ratastooliga sõitjate jaoks.
„Praeguse seisuga me sotsiaalmaja teist korrust tuleval aastal veel remontima ei hakka,” lausus ehitusspetsialist.

Eelmine artikkelKehra kunstidekoolis täiskasvanute kunstiõpe
Järgmine artikkelRaasiku FC Joker võitis, Kuusalu JK Rada kaotas