Anija Valla Spordimaailmale 86 000 eurot

1269

Anija vallavolikogu võttis neljapäeval, 4. veebruaril vastu tänavuse aasta esimese lisaeelarve.

Lisaeelarvega eraldati 86 000 eurot sihtasutusele Anija Valla Spordimaailm. Jaanuaris volikogu otsusega moodustatud sihtasutuse juhatuse liige, vallavalitsuse finantsjuht Maarja Sikut ütles, et sihtasutuse registreerimiseks äriregistris on vajalik avada stardikonto ja teha sellele sissemakse. Volikogu otsustas SA Anija Valla Spordimaailm kontole kanda rahalise sissemaksena 86 000 eurot valla spordikeskuse eelarvest, kuna sihtasutus võtab aprillikuus üle spordikeskuse õigused ja kohustused.
Volikogu liige Aare Nurm küsis, miks otsustati sihtasutusele eraldada just 86 000 eurot. Maarja Sikut selgitas: „Kuna täpselt ei tea, millal jõuame korrektselt lõpetada eelmise asutuse, spordikeskuse, töö, otsustasime sihtasutuse sissemakseks panna pool spordikeskuse eelarvest.“
Spordikeskuse personalikulu vähendati lisaeelarvega 36 000 ja majandamiskulusid 50 000 euro võrra.
Volikogu liige Tiit Tammaru soovis teada, milliseks kujuneb vallavalitsuse ja volikogu suhe loodava  sihtasutuse eelarvega – kas see võetakse vaid teadmiseks või on vallavalitsusel-volikogul võimalik lisada sinna soovitusi-kohustusi. Anija Valla Spordimaailma juhatuse liige vastas, et sihtasutusel on eraldi eelarve, kuid volikogu ettepanekud on alati teretulnud.
Tiit Tammaru rääkis, et Tallinnas, kus on spordihuvilisi inimesi tunduvalt rohkem, on paljud spordiklubid pärast sihtasutusteks tegemist läinud põhja, kuna neil pole enam külastajaid, ruumid seisavad tühjalt. Ta avaldas kartust, et ka Anija vallas võib sihtasutus tõsta spordibaaside kasutamise hinnad kõrgeks ning kohalikud inimesed, sealhulgas lapsed, ei saa neid enam majanduslikel   põhjustel   kasutada.
„Kas on võimalik seda reguleerida, et lastele jääks spordisaalide kasutamine soodsamaks?“ küsis ta.
Maarja Sikut kinnitas: „Leppisime vallavalitsuses kokku, et sihtasutuse asutamisega ei või Anija valla elanike jaoks spordisaali kasutamise hind minna kallimaks.“
Ta selgitas, et Anija Valla Spordimaailma halduses olevate spordibaaside kasutamise hinnad kehtestab sihtasutuse nõukogu, kuid volikogul on õigus teha oma soovitusi ja ettepanekuid: „Volikogu liikmed ei pea tundma hirmu, et sihtasutuse loomisega kaasneb tohutu hinnatõus. Sihtasutuse eesmärk ei ole tulusid tõsta.“
Tiit Tammaru soovis veel teada, milliseks kujuneb Kehra gümnaasiumi ja sihtasutuse suhe, kui spordikeskust hakkab haldama sihtasutus. Abivallavanem Marge Raja lubas, et kool saab spordisaali ka edaspidi kasutada tasuta.
Maarja Sikut rääkis Sõnumitoojale, et  käis 1. veebruaril notari juures Anija Valla Spordimaailma asutamisotsust ja registreerimisavaldust notariaalselt kinnitamas. Kui stardiraha on kantud sihtasutuse kontole, tuleb selle kohta esitada notarile tõend, seejärel saab sihtasutuse registreerida äriregistris.

Eelmine artikkelMARIA PRÄÄTS lahkub vallaametist
Järgmine artikkelTANEL PAABO sai Euroopa juunioride MV-l 7. koha