Kehra raudteejaama platvorm halvas seisus

920

Kehra elanik HARRI KAALO on pahane, et raudteejaama platvorm ja selle ümbrus on korrast ära ning auklik, seal on ohtlik liikuda.

Sõnumitooja toimetusega võttis ühendust Harri Kaalo, kes rääkis, et on invaliid ja Kehra endise raudteejaama juures asuval auklikul platvormil korduvalt kukkunud.

Ta kommenteerib, et raudteejaama ümbruses on isegi tavalisel jalakäijal raske liikuda, rääkimata lastest, lapsevankritega emadest või invaliididest: „Talvel on platvorm sageli libe ja hooldamata. Teistes lähedalasuvates jaamades ei ole üheski olukord nii halb kui Kehras. Lagunenud on nii platvorm kui ka jaamast selle juurde viiv tee, mis on eriti halvas seisukorras. Teiselt poolt platvormile suunduvatel inimestel ehk  Põrgupõhja linnaosa elanikel ei ole aga sinna võimalik jõuda mööda asfalti, vaid peavad kõndima üle songermaa. Samuti on korrast ära Kehra teed.”

Harri Kaalo elab Aia tänaval ja selle kandi teede kohta sõnas ta, et jalakäijal on võimatu liigelda: „Inimesed kõnnivad pigem sõidu- kui kõnniteedel, sest puujuured on teekatte üles tõstnud. Teed on auklikud.”

Anija vallavanema Tiit Tammaru sõnul tehti raudteeplatvormil paar nädalat tagasi parandusi ja sellest on informeeritud ka platvormi omanikku Eesti Raudteed. Kõnni- ja sõiduteede kohta ütles ta, et need on Kehras tõepoolest korrast ära.

„Teede parandamine on vallavalitsuse prioriteet vee- ja kanalisatsioonisüsteemi uuendamise ning rajamise järel,“ selgitas vallavanem.

Harri Kaalo aga leidis, et tehtud parandustööd platvormil ei ole piisavad: „Segu on valatud suurematesse aukudesse ja trepile, aga platvormi ääred on ikka auklikud ning rongilt maha astudes võib seal kukkuda. Samuti vajab põhjalikku korrastamist kogu platvormi ümbrus. Räägitakse ka uute platvormide ehitamisest, aga millal need siis tulevad?“

Vallavolikogu liige, volikogu keskkonna- ja turvalisuse komisjoni esimees Kaarel Aruste toonitas samuti, et raudtee ja platvorm ei ole vallale kuuluvad objektid: „Need on Eesti Raudtee omand ja too vastutab korrashoiu eest ning teeb vajadusel hooldustöid. Samas on vallavalitsuse üles­anne seista valla elanike huvide eest ja vajadusel Eesti Raudteed korrastustööde vajalikkusest informeerida. Platvorm on nüüd rahuldaval tasemel korda tehtud, arvestades järelejäänud kasutusiga. Järgmise aasta augustiks peaksid kogu Tallinna-Aegviidu raudteelõigul olema uued euronõuetele vastavad platvormid. Kehrasse peaksid uued platvormid tulema hiljemalt järgmise aasta kevadel. Teatud tingimuste tekkimisel saame need juba sellel aastal.“

Eelmine artikkelPõles elumaja katus
Järgmine artikkelKuusalu uued kirikukellad jõudsid kohale