Kehra rahvamaja teatritrupp andis Põrgupõhjas esietenduse

2271

Veebruaris kokku pandud näitetrupp Pantheon esitas lavastuse „Perekonnapidu“.

Pühapäeval, 19. augustil tähistati Kehras Põrgupõhja platsil Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva. Esietendus Kehra rahvamaja näitetrupi Pantheon lavastus „Perekonnapidu“ ning näidati filme möödunudaastaste Põrgupõhja päevade sõudest.

Ehkki päev oli vihmane, soosis ilm etendust ning enam kui sa­da­kond inimest ei saanud märjaks.

Teatritrupi juht ja lavastaja Sirje Põlendik jutustas, kuidas teatritrupp veebruaris esmakordselt kokku sai ja algasid proovid: „Olin varem täiskohaga Kehra Nuku lavastaja, aga siis tegi vallavalitsus kärpeid ja mulle jäi alles ainult pool kohta. Täiskohaga töötamiseks oli vaja kokku panna teatritrupp ja nii saigi Kehra rahvamaja endale uue trupi. Viimati tegutses rahvamajas teatritrupp kolm aastat tagasi.“

Trupi nimi pärineb mitme aasta tagusest lavastusest. Näitlejad tulid enamjaolt kuulutuste peale, mis olid üleval nii teadetetahvlitel kui internetis.
Veebruaris tuli kohale 12 inimest, esimeses lavastuses mängib neist kaheksa.

„Perekonnapeo“ leidis Sirje Põlendik Eesti Teatriagentuurist. Valiku tegi ta rollide jaotuse järgi. Selle autorid on inglased J. Glue ja A. Thomas. Lavastaja tegi sellest eestipärase versiooni.

„Perekonnapidu“ on komöödia, milles Kelly Kruusmanni kehastatud Maret, kes aastaid Sirje Põlendiku mängitud ema eest hoolt kandnud, saadab õdedele-vendadele teate ema surma kohta. Kohale saabuvaid sugulasi ootab ees üllatus ning segadust ja huumorit jagub näidendi lõpuni.

Ehkki lavastuse esietendus oli Põrgupõhjas, mängis teatri­trupp seda korra kevadel kinnisel üritusel oma sugulastele ja tuttavatele.

„See oli meil peaproov,“ selgitas Julika Vääre, kes lavastuses mängib matustele saabunud tütar Juuditit.

Esimese vaatusega esineti esietenduse päeval Anija mõisa laadal.

„Ütlesime laadal, et kes tahavad teist vaatust näha, tulgu õhtul Põrgupõhja,“ rääkis Ivar Neio, kelle kanda oli matustele saabunud poja Jürgeni roll.

„Rõõmustav, et taasiseseisvumispäeva puhul sai sellist toredat tükki vaadata,“ sõnas üks vaatama saabunud vanaproua. Temaga kaasas olnud sõbranna lisas, et on viimastel aastatel kõiki Põrgupõhja päevadel mängitud etendusi vaatamas käinud.

Sirje Põlendik jutustas, et lavastusega on kavas esineda veel mitu korda: „Muidu pole ju mõtet nii suurt asja ette võtta. Voosel oodatakse meid ja plaan on esineda Raasikul.“

Küsimusele, millal järgmine tükk on plaanis käsile võtta, vastas ta, et ilmselt millalgi sügise paiku. Näitlejad aga naersid, et neil pole esimesegi sõnad veel korralikult peas.