Kehra rahvamaja fuajee sai uue kuue

2092

Rõhutatud on hoone algupärasust.


KRISTIINA OJA ja RUTH LILLE Kehra rahvamaja fuajees.

Kehra rahvamaja fuajee detsembris alanud remont on peaaegu valmis. Sel nädalal pannakse paika valgustid ja riidenagid. Endise rohelise-punasekirju ruumi asemel võtavad sisseastunuid vastu valged krobelised krohvitud seinad ja väljapaistev kivimüür, sepised, kunagise piletikassa luuk, kivipõrand, valged puitääristega laelauad ja suured palkidest laetalad.

Rahvamaja juhataja Ruth Lille: „Kehra rahvamaja on vana viljakuivati, tahtsime võimalikult palju tuua välja selle hoone eripära.“

Kivimüür, mis krohvi alt välja paistab, on rehehoone originaalsein. Kõrvalruumi mineva ukse kohal olevad musta värvi rauast sepised on hoone algne osa.

Ruth Lille jutustas, et piletikassa luuk tekitavat sisenejates hämmastust: „Imestatakse, kas see on midagi uut. Tegelikult on see kogu aeg olemas olnud, kirju seina peal ei pandud seda tähele. Kassaluuki ei ole enam aastaid kasutatud,“.

Täiesti uue lae valgete laudade servad on jäetud värvimata, et sobituks muu interjööriga ning nende vahel olevate taladega. Eelmine lagi oli tehtud vineerist.

Põrandakate oli varem linoleumilaadsest materjalist. Uue kivipõranda puhul olevat mõnigi kõhkleja uurinud, kas see ka puhtaks läheb.

„Oleme seda ise pesnud ja läheb küll,“ kinnitas rahvamaja juhataja.

Suurte, palju ruumi võtnud puidust riidenagide asemel tulevad seina külge kinnitatavad ja kokkulükatavad metallist nagid. Seintele pannakse valgustid väikeste vankrirataste küljes.

Kunstiline juht Kristiina Oja: „Fuajee on tegelikult üsna väike. Tahtsime, et siin oleks rohkem ruumi ja heledad seinad aitavad sel paista avaramana.“

Arvamusi uue fuajee kohta on olnud erinevaid. Ruth Lille kommenteeris: „Mõtlesime, et teeme plusside ja miinuste puu, kuhu igaüks saaks kirjutada, kas meeldib või mitte, aga siiani tundub, et plusse tuleks tunduvalt rohkem. Taidlejate õhtul lubasid rahvatantsijad hakata nüüdsest hoopis siin trenni tegema.“

Remondi tegi Granjano OÜ, koos valgustite ja nagidega läheb see Anija vallale maksma 10 000 eurot. Ruum peaks valmis olema veebruari alguseks.

Tänavu on kavas teha rahvamaja keskkütte-, elektri- ja ventilatsioonitööde projektid ning remontida fuajee kõrvalruum.

Eelmine artikkelTulekahju Sõpruse väljakul
Järgmine artikkelArutelu Kuusalus – kas riigigümnaasium Ida-Harjusse või hoopis Tallinna piirile