Kehra Põhja tänava äärseid aiamaid hakatakse likvideerima tuleval nädalal

1345

Vallavalitsus andis Kehras Põhja tänava ääres aiamaad kasutanud inimestele 9. maini aega sealt oma asjad ära viia.

Anija vallavanem Arvi Karotam kohtus eelmisel nädalal Põhja tänava aiamaade kasutajate esindajatega.
„Leppisime kokku, et hiljemalt 9. maiks viivad inimesed sealt aiamaadelt ära kõik endale vajaliku, pärast seda läheme meie seda puhastama. Ehitised lammutatakse, kogu ala saab heakorrastatud,“ rääkis ta.
Vallavanem lisas, et suur osa Põhja tänava aiamaadest on juba maha jäetud ning seal on viimastel aastatel toimetanud peamiselt eakad inimesed: „Kuna nemad ei suuda sellel alal suurkoristust teha, tuleb seda teha vallavalitsusel.“
Põhja tänava algusesse jäävad alles mõned kasvuhooned: „Andsime paarile-kolmele perele ajapikendust. Nad olid seal kevadel juba varakult hakanud toimetama, pannud seemned maha ning lubasime neil seal aiamaad pidada sügiseni. Tähtis on, et see ala oleks hooldatud ja korras.“
Arvi Karotam ütles, et kohtumisel selgus – enamik inimesi, kes siiani haris maad Põhja tänava ääres, tahab seda kindlasti mujal jätkata. Neil on võimalik saada uus maatükk kasutada kas teisel pool raudteed Jõe tänaval või Lehtmetsa külas Kose maantee ääres.
„Eesmärk on, et allesjäävate aiamaade piirkonnas poleks ühtki söötis maatükki,“ sõnas ta.
Eelmisel nädalal algas Põhja tänava rekonstrueerimine ning tee kõrvale hakati rajama kergliiklusteed. Sõidutee ja raudtee vahele tuleb aiamaade asemel haljasala – pärast korrastustööd külvatakse sinna muru ja istutatakse puud. Maa on riigiomandis, vallavanema kinnitusel ei ole plaan seda munitsipaalomandisse taotleda.

Eelmine artikkelÜhinemisläbirääkimiste komisjon kohtus Anijal
Järgmine artikkelKuusalu vald koondas psühholoogi koha