Ühinemisläbirääkimiste komisjon kohtus Anijal

946

Kolmapäeval, 27. aprillil toimus Anija mõisas Anija ja Aegviidu valla ühinemisläbirääkimiste komisjoni järjekordne töökoosolek.

Kokkusaamisel tehti vahekokkuvõtteid viies töörühmas vahepeal tehtust ning arutati edaspidiste tegevuste ajagraafikut.
„Keskendusime seekord eelkõige neile küsimustele, millest võiksid tekkida vaidlused ning mis tuleks kindlasti fikseerida ühinemislepingus. Näiteks on kahes vallas erinevad sotsiaaltoetuse liigid ja määrad,“ ütles Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev.
Vallavanem Arvi Karotam tõi näiteks, et ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumine on Anija vallas tasuta, Aegviidus tasuline, kuid vee- ja kanalisatsioonihind on Anija vallas kõrgem. Jaanus Kalev kinnitas, et igasuguste toetusmäärade ja tasude muutmisel püütakse seda võimalusel teha inimestele kasulikumas suunas.
Kõneldi koolivõrgust. Laste arvu prognoosi põhjal leiti, et Alavere ja Aegviidu põhikoole on vaja.
„Ühine arvamus on, et koolivõrku me praegu kindlasti ei reorganiseeri, lasteaedu samuti, pigem investeerime neisse,“ lausus Arvi Karotam.
Volikogu esimees märkis – kui Anija ja Aegviidu vald otsustavad ühineda, peab ühinemisleping olema aasta lõpuks valmis ja avalikustatud, kindlasti tuleb mõlemas vallas viia läbi küsitlus: „Palju segadust tekitab see, et valitsus ei ole vastu võtnud ühtegi haldusreformiga seotud otsust. Meie jaoks pole selge näiteks see, kuidas klapitada kahe valla riigihanked, kui Anija valla talihooldustööde leping kehtib, aga Aegviidu peab tegema uue riigihanke. Selliseid paragrahviväänamise kohti on palju.“
Ühinemisläbirääkimiste komisjoni järgmine kokkusaamine on 24. mail Aegviidus. Siis on kavas kõnelda valdade perspektiivsetest arengusuundadest ja suurematest investeeringutest.

Eelmine artikkelHarju Rally tuleb mai lõpus
Järgmine artikkelKehra Põhja tänava äärseid aiamaid hakatakse likvideerima tuleval nädalal