Arukülas võeti kasutusele uued perroonid

1533

Kullil ja Raasikul hakatakse uusi ooteplatvorme kasutama augustis-septembris.

Reedest, 8. juulist on rongid Arukülas peatunud uute perroonide ääres. Tallinna-suunaline platvorm on täiesti valmis, Aegviidu-suunaline platvorm valmib kahes järgus – praegu võeti kasutusele 105 meetrit, 45 meetrit on veel ehitamata. Tegemata on ka kõnniteed ning raudteeülekäigud ooteplatvormidele. Vanad platvormid lammutati möödunud nädalavahetusel.

Objektijuht Marko Pikk KMG Inseneriehituse ASist sõnas, et ehitustööd Aruküla perroonide juures jätkuvad järgmisel nädalal: „Esmaspäeval algasid raudteetööd, mis peaksid kestma nädala lõpuni. Edasi saame tegutseda, kui raudtee on valmis.“

Ta ütles, et 105meetrist perrooni saab kenasti kasutada, Elektriraudtee rongid on 80 meetrit pikad, Edelaraudtee rongid 120 meetrit, kuid ees on veduriosa. Edelaraudtee on uute ooteplatvormide kasutamise heaks kiitnud.

Marko Pikk jutustas, et Raasikul on ühe platvormi keha valmis ning valgustus ja varikatus pandud. Teise platvormi ehitust saab alustada, kui augustisse plaanitud raudteetööd tehtud. Kuna kasutusele saab võtta kaks platvormi korraga, ei peatu rongid Raasikul uute perroonide ääres enne septembrit.

Kullil on vaja paigaldada ülekäigud ning juurdepääsuteed, need tööd on plaanitud augustikuusse.

Eelmine artikkelKättejõudnud rannahooaeg toob nii võlusid kui muresid
Järgmine artikkelKuusalu valla merepidu tõi Tapurla randa tuhatkond inimest