Kehra Nuku uus jõuluetendus on „Lugu koerpikust“

2456
Suurem osa Kehra Nuku jõuluetenduse osatäitjaist: KELLI PÕLENDIK (ees), KAIRI RIKKO, autor ANNELY PAKKANE, lavastaja SIRJE PÕLENDIK ja KRISTIINA OJA.

Näidendi kirjutas trupi liige ANNELY PAKKANE.

Esmaspäeval, 1. detsembril esi­etendus Lepatriinu lasteaias Kehra Nuku tänavune jõulutükk „Lugu koerpikust“. See on lugu koerast, kes elab päkapikkude juures ning soovib kangesti päkapikuks saada. Ta saadetakse päkapikkude kooli, kuid kolmele ulakale päkapikule see ei meeldi. Nad kiusavad koera ega lase tal õppida.
Näidendi autor Annely Pakkane on üks Kehra Nuku näitlejatest ja mängib ka ise lavastuses kaasa.
„Olen varemgi Kehra Nukule mõned näidendid kirjutanud. „Lugu koerpikust“ sai valmis juba 2011. aastal, siiani oli sahtlis. Minu meelest on see ilus jõululugu, üsna päevakajaline, näiteks on seal koolikiusamise teema. Usun, et lugu on ka õpetlik, lapsed saavad väga hästi aru, et teiste kiusamine ei ole ilus,“ rääkis ta.
Ka lavastaja, Kehra Nuku juhendaja Sirje Põlendik ja kunstnik Mare Villemsoo on ühtlasi osatäitjad, peale nende mängivad jõululavastuses veel Kristiina Oja, Maige Ojavee, Kelli Põlendik ja Kairi Rikko.
Kokku paarkümmend etendust Jõululavastuse proove alustati oktoobris.
„Proove tegime väga pikalt ja palju, lausa  igal päeval,“ sõnas Sirje Põlendik.
Ta kiitis, et trupp on väga hea: „Nad on andekad, anna ainult nukud kätte ja mängivad. Annavad ka ise head nõu.“
„Lugu koerpikust“ on avatud lavaga etendus, see tähendab, et näitlejad ja nukud on koos laval. Nukud – koer, kolm päkapikku, kaks hiirt ja tuul – on üsna suured, umbes pool täiskasvanud inimese pikkust. Need meisterdas lavastaja Sirje Põlendik.
„Kuigi etendus kestab ligikaudu 45 minutit, on ka lasteaedade sõimerühmalapsed vaadanud seda huviga. Arvasin, et äkki tekitavad nukud, mis on nii mõnestki neist suuremad, väiksemates lastes hirmu, kuid õnneks mitte, need meeldivad lastele,“ jutustas Annely Pakkane.
Eelmisel nädalal mängiti „Lugu koerpikust“ kolm korda Kehra lasteaedade ja kooli õpilastele, käesoleval nädalal on trupp sellega ringreisil Harjumaa teistes koolides-lasteaedades ja rahvamajades ning mängitakse ka Järvamaal Lehtses. Kokku antakse paarkümmend etendust. Tuleval nädalavahetusel, 13. ja 14. detsembril mängitakse jõulutükki Saue vallas Vanamõisa jõulumaal, kus kahel päeval tuleb kokku anda 6 etendust. Järgmisel nädalal on etendus taas koduvallas, Alavere rahvamajas.
„Meid hakati tellima juba oktoobris. Nüüd oleme pidanud osadele soovijatele ära ütlema, lihtsalt ei jõua, meie näitlejatel on ka oma töö. Annely ja Maige käivadki seetõttu meiega kordamööda kaasas, kuidas põhitöö võimaldab,“ rääkis Sirje Põlendik.
Ta lisas – uusi esinemiskutseid võtab Kehra Nukk vastu ikka, kuid esinema on võimalik minna alles jaanuaris.
„Lava ei pea kohapeal olema, seda tükki saab mängida täiesti tavalisel põrandapinnal,“ ütles Kehra nukuteatri näitleja Kristiina Oja.
Jaanuari alguses mängitakse „Lugu koerpikust“ ka Tallinnas Salme kultuurikeskuses, kus toimub esimest korda harrastusnukuteatrite talvine festival. Sinna lähevad Kehra Nuku ning teiste etendusi vaatama Tallinna lasteaedade ja koolide õpilased.

Eelmine artikkelValus teema – lasteaiaõpetajate palgad
Järgmine artikkelKas Kehras ja Raasikul tantsib rahvas rohkem kui Kuusalus või Kolgakülas?