Möödunud laupäeval, 30. novembril tõi nukuteater Kehra Nukk lavale uue jõulunäidendi „Eeslikese jõululaul“, mille autor on trupi liige Annely Pakkane, lavastas Margit Aasmaa. Esietendus oli Kehra rahvamajas, samal päeval mängiti uuslavastust ka Aegviidu rahvamajas.
Näitemängu peategelane on koolipoisist eeslike, kes õpib jõululaulu, mis ei jää talle kuidagi meelde, kuid ilma selleta ei saa jõulukinki. Jõululaul pole selge ka rebasel, kes on küll hea peaga, kuid koolis käia ei viitsi. Lisaks nendele on etenduses tegevad õpetaja kukk, harakas ning väike hiireke, kes aeg-ajalt muutub päkapikuks.
Tegu on sirmietendusega, koos Annely Pakkase ja Margit Aasmaaga mängib uuslavastuses nukkudega ka kolmas näitleja – Anu Mäeorg või tema lapselaps, Kehra gümnaasiumi abiturient Tavo Johannes Neio.
Lavastaja Margit Aasmaa rääkis, et „Eeslikese jõululaulu“ tegelaskujud sündisid nukkudest. Talle väga meeldivad Kehra Nuku asutaja ja kauaaegse eestvedaja Lea Sibul-Poola aastakümneid tagasi valmistatud nukud. Kui Lea Sibul-Poola kolis 1990ndate aastate lõpus Hiiumaale, võttis suure osa nukkudest kaasa. Osa jäid siiski ka Kehrasse, osad on jõudnud hiljem tagasi Kehrasse.
„Meil pole neid nukke kahjuks väga palju, suurem osa on ilmselt Kärdlas kusagil. Siiski on meil olemas Lea mõne lavastuse kõik nukud, lisaks veel nukke erinevatest lavastusest.
Vanad nukud on väsinud – poroloon on sees hakanud nii-öelda surema ja nukud muutunud inetuks. Kuna mulle need siiski väga meeldivad, olen võtnud ülesandeks Lea tehtud nukud tasapisi restaureerida,“ jutustas Margit Aasmaa.
Esimesed jõudis ta taastada Kehra Nuku 60. sünnipäevaks eelmisel aastal: „Aga inimloomus on selline, et raske on end liigutada, kui stiimulit ei ole. Seepärast arutasimegi Annelyga ja otsustasime, et teen nukud korda ning kasutame neid tänavuses jõululavastuses. Sel ajal, kui mina taastasin nukke, kirjutas Annely näidendi, kus saame neid kasutada.“
Näitemängu peategelane on eeslike. Nukk-eesel on pärit nõuka-ajast, kui Kehra Nukk mängis rahvamajas kooliaasta alguse puhul algklasside õpilastele näitemängu „Eeslike“. Ka teised tegelased valis Annely Pakkane näidendisse selle järgi, millised nukud olid Kehra Nukul aastakümnete tagusest ajast olemas. Annely Pakkane kujundas ka lavadekoratsioonid ja salvestas lavastuse jaoks muusika.
Etendus kestab ligi pool tundi ning on mõeldud eelkõige lasteaialastele ja esimese klassi õpilastele.
Esietendusel Kehras oli 70 vaatajat, samal päeval Aegviidus toimunud etendusel 27. Margit Aasmaa märkis, et kui novembri alguses mängiti Kehras „Lumeeite“, oli publikus umbes paarkümmend inimest, ülemöödunud nädalal „Jõulumemme käpikute“ etendusel ligi 50: „Jõulumemme etendusele tuli üks isa oma kahe väikese lapsega. Vaatas ringi ja küsis, kas ta on ikka õiges kohas. Ütles, et on juba tükk aega Kehras elanud, aga rahvamajja jõudis nüüd alles esimest korda. Nii et nukuteater tõi nende pere rahvamajja.“
Koduvallas saab Kehra Nuku uuslavastust lõppeval aastal näha veel kahel korral – reede, 6. detsembri ennelõunal Alavere rahvamajas ja 21. detsembri õhtul Voose rahvamajas küla jõulupeol. Kokku mängitakse „Eeslikese jõululaulu“ detsembris 34 korda – 7. detsembril Tartus laulupeomuuseumis, 8. detsembril Võsul, 9.-14. detsembrini Vanamõisa jõulumaal, kus on kuni 4 etendust päevas ja vaatamas käivad lastegrupid üle Eesti. 16.- 19. mängib Kehra Nukk uut jõulutükki Jõelähtme rahvamaja jõulumaal ning 21. detsembril ka Kose Kodus.