Kehra noortekeskuse sein sai grafiti

2158
Grafiti Kehra noortekeskuse seinal ja selle põhitegijad: juhendaja AINER HANNI ning LAURA RESTOV, KARL JOHANNES KASK ja SERGIO-SILVER KREEGIMAA.

Möödunud nädalal korraldasid Kehra ja Alavere noortekeskused Anija vallas esmakordselt noortenädala.

Viiel päeval korraldasid Alavere ja Kehra noortekeskused õpitubasid ja meelelahutusi. Noorsootöö väärtustamiseks oli 7.-13. novembrini Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse eestvõttel 6. noorsootöönädal. Anija vallas oli noortenädal esimest korda.
„Käisin koolitusel, kus oli vaja välja pakkuda üks idee, teised aitasid selle paberil valmis teha. Kuna samal koolitusel kõneldi noorsootöönädalast, tuli mul mõte organiseerida Anija vallas noortenädal,“ rääkis Alavere noortejuht Kätlin Takk.
Koos Kehra noortejuhtide Inga Koitla ja Veronika Silivaskiga mõeldi välja tegevused igaks viieks päevaks. Kolmel esimesel päeval oli kummaski noortekeskuses oma ettevõtmised, neljapäeval-reedel ühised üritused.

Fotokoolitus, grafiti, india õhtu
Esmaspäeval käisid Alavere 7.-9. klassi 22 noort Arukülas Harjumaa Noorteinfo Keskuse korraldatud infopäeval rahvusvahelistest noortevahetustest. Kehra noortekeskuses oli samal päeval fotograafia õpituba, fotograaf Merikene Annuk õpetas, kuidas kasutada peegelkaamerat, pärast viis koos lastega läbi fotosessiooni. Ühe noore, kellel oli oma kaamera kaasas, pani sellega tööle, teistele õpetas ka, kuidas poseerida.
Alaveres oli sarnane fotokoolitus kolmapäeval. Kätlin Taki plaan oli panna õpitoas tehtud fotodest kokku Anija valla noorte fotonäitus. Kuna Kehras oli koolitusel vähe osalejaid, Alaverest 30, teeb ta näituse Alavere laste fotodest. Näitus avatakse ilmselt detsembris, algul Alaveres, seejärel Kehras.
„Tegime ka selliseid fotosid, kus noored hoidsid käes valget paberilehte.   Sinna   paneme   Photo­shopi abil noorte mõtted noortekeskuse ja noorsootöö kohta. Näitusel saavad kõik lugeda, millisena näevad noored noorsootööd,“ jutustas Alavere noortejuht.
Teisipäeval viis ta Alaveres läbi helkurikampaania, jagas koolilastele helkureid, selgitas nende vajalikkust. Pärast koolipäeva avati noortekeskuses uus Xboxi mängukonsool, õhtu sisustati mängides. Kehras oli helkurikampaania kolmapäeval. Kose-Anija tugila logoga helkureid jagati noortekeskuses käinud lastele, noored ise jagasid neid raudteejaamas õhtuselt rongilt tulijaile.
Teisipäeval tehti Kehra noortekeskuses grafitit. Noortejuhid rääkisid, et algselt oli plaan seda teha õues, kuid Kehras ei leitud sobivat kohta, seetõttu pakuti koolitajale välja üks noortekeskuse sein. Grafitit alustas kümmekond noort, lõpuni oli üle nelja tunni pikkuse seinajoonistuse tegemise juures kolm. Esmalt selgitas juhendaja Ainer Hanni noortele grafitimaailma põhitõdesid, siis tõmbas seinale ette mõned jooned,  noored said aerosoolvärvidega teha sinna kõike, mida soovisid.
„See, mis välja tuli, on meie noorte looming, kunstnik tegi raami ja viimistluse,“ kinnitas Veronika Silivask.
Neljapäeval kohtusid Kehra ja Alavere noored Alavere rahvamajas, kus oli india õhtu, mida aitasid läbi viia Indiast pärit Pallavi ja Saurabh Prabhakar, kes töötavad Kehra tehases. Kaeti laud India vürtsikate suupistetega, koos valmistati indiapärane magustoit. Hindud rääkisid meie kultuuride erinevustest ning tegid rahvamaja põrandale rangoli ehk eri värvidest pulbritega pildi, mida Indias tehakse suuremate pidustuste puhul. Helen Geršman tantsustuudiost Amrita õpetas noortele India tantsude samme.
Noortenädal lõppes reedel ühise diskoga Kehra rahvamajas, osales ligi 100 noort. Seal tänati ka noortenädalal aktiivselt osalenuid. Alaverest võttis kõigist noortenädala tegemistest osa 9, Kehrast 4 noort.
„Väga vahva nädal oli. Meil on aktiivsed noored ja lolluste asemel teeme ägedaid asju,“ ütles 15aastane Alavere noormees Rasmus Vilbiks, kes osales noortenädala kõigil ettevõtmistel.
Kätlin Takk: „Meie noortenädal oli ehe näide, et koostöös sünnivad vahvad asjad. Kindlasti võiks seda teha ka järgmisel aastal ning tegelikult võiks ühiseid ettevõtmisi korraldada tihedamini. Leppisimegi kokku, et Alaveres on disko sõbrapäeval ning sinna tulevad ka Kehra noored.“