Vana-Narva maantee Kiiu-Kuusalu lõik ehitatakse ümber

1482

Maanteeamet on 2017. aasta eelarvesse kavandanud 1,85 miljonit eurot Kiiu-Kuusalu vahelise teelõigu remondiks.

Jõelähtme-Kemba riigitee, rahvasuus Vana-Narva maantee Kiiu ja Kuusalu vaheline lõik on amortiseerunud, aastaid on lapitud asfaldiauke, teekate on konarlik ja kurvid ohtlikud.
Tuleval aastal on plaanis Kiiu-Kuusalu 4,25kilomeetrisel teelõigul ulatuslikud remonditööd, rekonstrueeritakse katend ja tehakse ümberehitusi, et suurendada liiklusohutust ja parandada sõidumugavust, ütles maanteeameti Põhja regiooni ehitusosakonna projektijuht Ave Ots.
Ta kirjeldas, et suuremad ristmikud saavad jalakäijate ja sõidukite jaoks ohutuma lahenduse ning parandatakse oluliselt pikinähtavust – kõrguslik lahendus muudetakse sujuvamaks, kuna tasandatakse suuremad nähtavust takistavad künkad.
Mõisa teega ristumiskohas ehk Kiiu Soone maja juures paikneval ristmikul rekonstrueeritakse valgustus ning bussipeatusest kuni Kiiu-Kaberneeme tee ristini, kokku umbes 95meetrisele lõigule, ehitatakse jalgtee. Kuusalu küla lähedal asuvad bussipeatused tuuakse külale lähemale.
Kuusalu vallaarhitekt Kadi Raudla lisas, et koos Kiiu-Kuusalu teelõigu remonditöödega on projekteeritud ka valla rajatud Kiiu-Kuusalu kergliiklustee valgustus. Selle ehitab välja vald, kui leiab rahastuse.
Maanteeamet kavatseb Kiiu-Kuusalu teelõigu remondi alustada ja lõpule viia uuel aastal. Ave Otsa sõnul korraldatakse ehitushange esimesel võimalusel. Tööd lähevad prognoositavalt maksma 1 850 000 eurot.