Kehra noored korraldasid Ukraina noortega sõprusnädala

162
Kehra ja Ukraina sõprusnädalal osalenud Kehra kunstidekoolis.

Kehra noored Melissa Püi, Keete-Bianca Nool, Emilie-Johanna Nool, Marelle Palgi, Astrid Ingel ja Ingerli Kulp kirjutasid Kehra noortekeskuse töötajate juhendamisel Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (ANK) programmi „Järgmine samm“ projekti, et korraldada ühiseid ettevõtmisi Ukrainast sõjapõgenikena Kehrasse tulnud noortega.

„Projekti idee sündis meie noorte soovist saada Ukraina noortega sõpradeks, tutvustada neile oma kultuuri ja saada neilt teada Ukraina kultuuri kohta. Noortel oli nii palju vahvaid mõtteid, et ühiseid tegemisi jagus viieks päevaks,“ ütles Kehra noortekeskuse noortejuht Veronika Silivask.

Koos temaga aitasid noorsootöötajatena projekti läbi viia Katri Olesk, Kristiina Püi ja Lia Hordiievych.

„Järgmise sammu“ programmi kaudu saadi projekti läbiviimiseks 1555 eurot, lisaks panustasid Anija vald ja noortekeskus.

13.-17. juunini toimunud sõprusnädala raames külastasid 30 last Super Skyparki ja PROTO avastustehast Tallinnas ning Paasiku koertemõisa. Kõige eredamalt jäi osalejaile Veronika Silivaski sõnul meelde teine päev, mil oldi koos Kehra kunstidekoolis, kus õpetajad viisid läbi õpitube, lapsed sai maalida ja katsetada erinevaid pille. Päeva lõpuks korraldasid lapsed vanematele kontserdi.

„See oli väga südamlik, liigutav ja võimas. Kunstidekooli õpetajad olid justkui võlurid, kes panid lühikese ajaga koos pilli mängima ka need, kes polnud kunagi pillimänguga kokku puutunud. Osa lapsi avaldas juba soovi sügisel kunstidekoolis õppima hakata,“ jutustas noortejuht.

Sõprusnädala viimasel päeval Kehra noortekeskuses tutvustasid Eesti ja Ukraina noored üksteisele oma lemmikpühi, arutati, millised on sarnased, millised erinevad pühad ja nende kombestik, koos lauldi-tantsiti. Samal päeval oli ka ühine toiduvalmistamine, Eesti noored tegid ukraina ja Ukraina noored eesti toite. Kohalikud noored pakkusid ukraina boršši, seda aitas teha lapsevanem Helen Nool, borši kõrvale valmistasid tüdrukud kiluvõileibu, mis Ukrainas on kindlasti aastavahetuse peolaual. Ukraina lapsed valmistasid rabarberikooki.

„Ukrainlased kiitsid meie noorte tehtud borši heaks. Meie jaoks oli üllatav, et rabarberit sõid enamik Ukraina lapsi esimest korda,“ lausus Veronika Silivask.

Ta kinnitas, et projektis „Sõprus“ osalenud Eesti ja Ukraina noored said omavahel sõpradeks ning ootavad väga uusi ühisüritusi: „Aga kui peaks juhtuma, et meie Ukraina sõbrad saavad peagi oma koju tagasi pöörduda ja me enam ei kohtu, jäävad meile kõigile sellest projektist ilusad mälestused.“

Eelmine artikkelVolikogu andis loa müüa Kiviloo endine koolimaja
Järgmine artikkelHarjumaa meistrivõistlused kergejõustikus