Harjumaa meistrivõistlused kergejõustikus

99

Tänavused Harjumaa meistrid kergejõustikus selgitati 9. juunil Kuusalu staadionil. Ida-Harjumaale toodi arvukalt medalikohti.

Tüdrukute U14 arvestuses tuli 800 meetri jooksus Harjumaa meistriks Susanna Mirja Jõe Kuusalu spordiklubist (2.37,57). Kettaheites saavutas teise koha samuti Kuusalu spordiklubis treeniv Mari Paju (29,36).

Tütarlaste U16 arvestuse 100 meetri jooksus saavutas Emma Sofia Lootus Kuusalu spordiklubist kolmanda koha (aeg finaalijooksus 13,96). Kolmanda koha võitis ta ka 300 meetri jooksus (46,96). Kuulitõukes võitis Emma-Maria Kaurit Aruküla põhikoolist esikoha (9,22).

Poiste U16 arvestuse 1500 meetri jooksus sai Harjumaa meistriks Uku Trolla Kuusalu spordiklubist (4.41,99). Kolmanda koha saavutas klubikaaslane Bruno Sergio Treufeld (4.51,27). 110 meetri tõkkejooksus Oli kiireim Martin Plakk samuti Kuusalu spordiklubist (16,75). Kolmandaks tuli Uku Trolla (18,79). Kõrgushüppe Harjumaa meistriks sai Martin Plakk (1,70). Teivashüppes osalesid kolm Kuusalu sportlast, esikolmik moodustus vastavalt Martin Plakk (3,60), Hendrik Madisson (2,90) ja Rihard Soom (2,50). Kuulitõukes oli kahe osaleja järjestus Uku Trolla (12,41) ja Karl Kustav Terras Loksa gümnaasiumist (8,33). Kettaheites olid kolm paremat Uku Trolla (35,36), Martin Plakk (33,18) ja Karl Kustav Terras (31,56).

Tütarlaste U18 vanuseklassi 100 meetri jooksus tuli kolmandaks Liisbel Almet (13,72). 800 meetri jooksus võistles ainsana Leenu Aasrand (2.48,63). Kuulitõukes olid esimene ja teine Liisbel Almet (11,09) ja Getter Väits (8,23), samuti odaviskes Liisbel Almet (28,95) ja Getter Väits (25,81). Kõik tüdrukud treenivad Kuusalu spordiklubis.

U18 noormeeste 1500 meetri jooksus osales ainsana Kuusalu spordiklbi esindav Mattias Hartikainen (4.24,18). Kõrgushüppes saavutas teise koha Marko Pohlak Aruküla kergejõustikuklubist (1,65).

Naiste 400 meetri jooksus tuli meistriks Egle Privoi Kuusalu spordiklubist (1.01,80).
Meeste 100 meetri jooksus saavutas teise koha Kuusalu vallast pärit Taavi Tšernjavski (finaaljooksu aeg 11,14). Kolmandaks tuli Severi Jõõras Kuusalu spordiklubist (11,45). 400 meetri jooksus saavutas Severi Jõõras teise koha. Kõrgushüppe kolmas koht läks Taavi Tsernjavskile (1,95). Nii kuulitõukes kui kettaheites saavutas teise koha Sven Lillemägi Aruküla kergejõustikuklubist (vastavalt 13,98 ja 38,91).