Kehra Lastetares oli heategevuslik sügislaat

2939
Lapsevanem KRISTINA PIHO ja hoolekogu esimees PEEP KASK küpsetasid ning müüsid laadal pannkooke.

Neljapäeval, 9. oktoobril toimunud heategevuslaadal teenitud 512,72 eurot soovitakse kasutada lasteaia õue mänguvahendite
ostmiseks.

Heategevusliku laada idee sai laste­aed kevadisest lastevanemate seas läbiviidud küsitlusest, millest selgus, et vanemad ei ole rahul lasteaia õueala atraktsioonidega.
„Õues võiks olla suuremaid sportlikeks tegevusteks mõeldud mänguvahendeid, näiteks ronimissein, jalgpalliväravad,“ ütles Lastetare  õpetaja  Mai  Viirmann.
Need on kallid, lasteaia eelarves selleks raha pole, räägiti läbi hoolekoguga ning otsustati ise raha koguda.
Õppealajuhataja Maret Kivistu sõnul paluti lapsevanemail toetada laata oma käsitöö, hoidiste, küpsetistega. Ka  õpetajad ja lasteaia teised töötajad tõid laadale müümiseks või õnneloosi jaoks küpsetisi ja käsitööd, aiasaaduseid.
„Üks ema oli teinud vahvlist valmistatud ja suhkrus veeretatud kirsikesi, teine valgevene retsepti järgi valmistatud kartulipirukaid. Ja ühest perest kingiti Lastetare kogumisfondi lapse rahakassa sisu,“ jutustas Mai Viirmann.
Sügislaat algas lasteaiaõues laste kontserdiga. Pärast seda sai laadal osta süüa-juua, meisterdada. Hoolekogu esimees Peep Kask ja lapsevanem Kristina Piho küpsetasid ja müüsid pannkooke, õpetajad ja lapsevanem Maia Odras müüsid õnneloosi pileteid ning küpsetisi-hoidiseid, meisterdamisnurgas õpetati lapsi tegema süüteroose – papist munakarpidest valmistatud lillekesi, mis kastetakse küünlavahasse ning on head abivahendid pliidi alla või kaminasse tule tegemisel.
„Jäime laadaga väga rahule, ei lootnud, et läheb nii hästi. Enamik lapsevanemaid tõi midagi müügiks ja käis ka ostmas. See ettevõtmine liitis ka meie lasteaia töötajaid,“ rõõmustas Mai Viirmann.
Sügislaadaga teenitud tulu 512,72 eurot hoitakse alles ning lisatakse järgmiselt heategevuslikult ettevõtmiselt teenitud tulule. Lasteaial on plaan korraldada ka heategevuslik jõululaat.

Eelmine artikkel27. septembril toimunud RMK Kõrvemaa Rattamaratonil oli ligikaudu 1000 osalejat.
Järgmine artikkelAnija valla õpetajaid- kultuuritöötajaid tunnustati teatris