Anija valla õpetajaid- kultuuritöötajaid tunnustati teatris

2550
Anija vallavalitsus kutsus haridus- ja kultuuritöötajad vastuvõtule Tallinnasse Salme Kultuurikeskusesse.

Anija vallavalitsus viis haridus- ja kultuuritöötajad õpetajate päeva puhul Tallinnasse Salme Kultuurikeskusesse.

Kolmapäeval, 8. oktoobril olid Salme Kultuurikeskusesse kutsutud Anija valla koolide ja lasteaedade õpetajad, huvijuhid, noorsootöötajad ning kultuurikeskuse, raamatukogude ja spordikeskuse töötajad. 150st kutsutust oli kohal 102.
Kokkutulnuid tervitas vallavanem Arvi Karotam, kes kiitis nii õpetajaid kui kultuuritöötajaid ning rõõmustas, et tänavu on olnud vallas mitu uut algatust: Kehras oli suvel taas jaanituli, esimest korda toimus Silvi Vraidi muusikapäev, äsja loodi valla segakoor. Vallavanem märkis ka, praegu tuntakse kogu vallas muret selle üle, kuidas jätkavad valla koolid olukorras, kus laste arv on pidevalt vähenenenud.
„Rahvastikuregistri viimased andmed näitavad, et endiselt kolivad inimesed Anija vallast ära. Meie ühine eesmärk on, et elanike arvu vähenemine pidurduks ning inimesi tuleks hoopis juurde, siis oleks ka koolides-lasteaedades ning huvi- ja spordiringides lapsi,“ rääkis Arvi Karotam.
Koos abivallavanem Marge Rajaga premeeris ta vallavalitsuse tänukirjaga 17 õpetajat-kultuuritöötajat. Tänukirja pälvisid Lastetare õppealajuhataja Maret Kivistu lasteaias miniteatri festivali eduka korraldamise ja läbiviimise eest ning direktor Viktoria Borikova lasteaia 25aastase eduka juhtimise ja majandamise eest, Silvi Ust Alavere lasteaiast 40 kohusetundliku tööaasta eest Mõmmilas ning Lepatriinu lasteaiast Külli Süld lasteaia arengule kaasaaitamise eest ja Irlanda Pilt tänuväärse töö eest laste õpetamisel ning kasvatamisel.
Alavere kooli huvijuht Marianne Lõoke sai tänukirja mitmekülgse ja õppekava eesmärke toetava huvitegevuse korraldamise eest. Kehra gümnaasiumist said tänukirja 5 õpetajat. Tatjana Sozinit tunnustati  avatud ja heatahtliku suhtlemise eest kolleegide ja õpilastega,  kohusetundliku  töö­üles­annete täitmise eest ning õpilaste ettevalmistamise eest kooli edukaks esindamiseks. Toomas Tanne sai tänukirja pikaajalise eduka töö eest Kehra gümnaasiumi õpetajana ja seoses 30. tööjuubeliga, Anne Tanne 20aastase väga hea töö eest ning juhendatud õpilaste heade tulemuste eest vabariiklikel konkurssidel ja olümpiaadidel, Piret Urmet avatud ja heatahtliku suhtlemise eest kolleegide ning õpilastega, õpilaste ettevalmistamise eest kooli edukaks esindamiseks ja seoses 25. tööjuubeliga ning Rain Rannaääre õpilastele mitmekesiste teadmiste andmisel, nende innustamisel ja koolile tunnustuse toomisel.
Vallavalitsuse tänukirja said ka kuus Anija valla kooride-tantsurühmade suviseks üldlaulu- ja tantsupeoks ettevalmistanud juhendajat: Kehra kooli lastekoori juhendaja Epp Soo, Anija valla segarahvatantsurühma juhendaja Tiina Rulli, naisrahvatantsurühma Päikeseratas juhendaja Janne Kuuskla, Alavere naisrahvatantsurühma juhendaja Maarika Tuttelberg, Alavere põhikooli lastekoori juhendaja Heli Karu ning Kehra kooli mudilaskoori juhendaja Liivi Siil.
Pärast vastuvõttu vaatasid Anija valla õpetajad-kultuuritöötajad Tallinna Linnateatri etendust „Maailmale nähtamatud pisarad“.
„Eelmisel aastal oli vastuvõtt Kehra kooli saalis, kuid oleme õpetajate päeva puhul teinud ka väljasõite, kaks korda käinud kinos, korra Põltsamaa lossis ja veinitehases. Teatrisse tulime üheskoos esmakordselt. Tundub, et sellised väljasõidud pakuvad huvi,“ lausus abivallavanem Marge Raja.
„Mulle väga meeldib. Sellist igapäevaelust väljarebimist on aeg-ajalt vaja,“ sõnas Kehra kooli õpetaja Anne Tanne.
„Tore, et kaasatud on kogu valla haridus- ja kultuuritöötajad, oleme nagu üks pere,“ lisas tema kolleeg Kati Lillemets.
Kolmandat aastat tehti haridus- ja kultuuritöötajaile ühine tunnustusüritus. Marge Raja: „Meil on peale nende veel tublisid ringijuhte ning MTÜsid, kes tegutsevad kultuuri- ja spordivallas. Soovime tulevikus hakata ka neid tunnustama, peame selleks leidma sobiva vormi, aja ja koha.“

Eelmine artikkelKehra Lastetares oli heategevuslik sügislaat
Järgmine artikkelPolitseiuudised