Kehra lasteaias alustas tööd teine sõimerühm

1039

Lastetare lasteaias on nüüd kokku seitse rühma.

Uude rühma võetakse 10 sõimeealist ehk kuni kolmeaastast last.

Direktor Viktoria Borikova rääkis – kuna lasteaiakohti oli vaja, soovis vallavalitsus teha uue rühma Lastetare teisele korrusele spordisaali, kuid ta ei olnud sellega nõus: „Vaidlesime päris pikalt. Siis pakkusin uuele rühmale välja teise asukoha.“

Ruumid leiti paigas, kus ka nõukogude-ajal töötas üks rühm, kuid viimastel aastatel oli ladu ning eesti keele õpperuum ja logopeedi töökoht. Kaks aastat tagasi vahetati aknad, toad olid remontimata, selleks ei jätkunud kunagi raha. Direktori sõnul olid tal nende ruumidega teised plaanid, soov oli üht rühma laiendada, kuid otsustas ümber, et luua uusi lasteaiakohti.

Remont ja sisustus läksid maksma 24 000 eurot. Remontis AS Kose Ehitus. Sisustus on peaaegu tervikuna uus, ka osteti täiesti uued mänguasjad.

„Ruumid on küll väikesed, kuid kõik vajalik on olemas, mängu-, magamis- ja pesuruum, tualett, riietehoid,“ ütles Viktoria Borikova.

„Sügisel oli Lepatriinu lasteaia järjekorras 24-26 last. Arutasime, et võtame sealt osa lapsi meile. Nüüd oli ainult viis soovijat ja neist kaks loobusid. Enamik lapsevanemaid tahavad lasteaiakohta sügisel.“

Uue sõimerühma esimesed mudilased tulid lasteaeda eelmise nädala algul. Lapsi võetakse esialgu vastu ühe-kahe kaupa ning esimestel päevadel on nad poole päeva kaupa, et jõuaksid harjuda. Õpetajatena hakkasid tööle varem Lastetares õpetaja abid olnud Lea Turmann ja Laura Rosenberg, tööle võeti kaks uut õpetaja abi.

Lastetares on nüüd viis aia- ja kaks sõimerühma. Viis rühma on eesti ja kaks vene õppekeelega. Lapsi on neis kokku 116. Aiarühmades on olenevalt ruumide suurusest 16-22 last, sõimerühmades 10 ja 14.

Eelmine artikkelVarastati katuseplekki
Järgmine artikkelKehra hoolekandekülas kerkivad esimesed kodud