Kehra Kose maantee renoveerivad TAVT ja KV Infra

1280

Kokku esitati riigihankes 5 pakkumust.

Anija vallavalitsuse korraldatud riigihankes Kose maantee renoveerimiseks tunnistati edukaks OÜ TAVT ja KV Infra OÜ ühispakkumus – 236 336 eurot. Kokku esitati 5 pakkumust. OÜ TAVT ja KV Infra OÜ võit oli ülinapp – nende pakkumine oli järgmisest 250 eurot odavam.
OÜ TAVT on peatöövõtja ning KV  Infra  OÜ  alltöövõtja  ka  Euroopa Ühtekuuluvusfondi rahastatud raudteepeatuste ühendusteede projektis, millega rekonstrueeritakse Kehra raudteejaama ümbruses teed ja ehitatakse parklad. Ka Kose maantee renoveerimine oli algselt kavandatud selle projektiga, kuid jäi konsultantide soovitusel välja. Kuna selgus, et Kehra raudteepeatuse ühendusprojekt läheb kavandatust tunduvalt odavamaks, lubati Anija vallavalitsusel ülejääv raha kasutada Kose maantee kordategemiseks. Valla ehitusspetsialisti Viljo Leisi sõnul on KIKi kaudu saadud Euroopa abiraha selleks üle 188 644 eurot, ülejäänu tuleb leida vallaeelarvest.
Kose maantee renoveeritakse Keskuse tänava ristist Anija maantee poolse jalakäijate ülekäiguni. Kose maantee ja Põhja tänava ristumiskohta tehakse ringtee, Põhja tänavalt ehitatakse kõnnitee kuni Keskuse tänavani ning kaupluste juurde tehakse tasku bussipeatuse jaoks. Kose maantee renoveerimise lõpptähtaeg on 30. november.

Eelmine artikkelÜritusterohke nädalavahetus
Järgmine artikkelKehra Lastetare tähistas 70. sünnipäeva