Kehra koolile valiti uus ehitaja

695

Anija vallavalitsus loobus lepingu sõlmimisest firmadega, kes valiti esialgu Kehra gümnaasiumihoonet renoveerima.

Jaanuaris tunnistas Anija vallavalitsus Kehra gümnaasiumi renoveerimistööde peatöövõtja leidmiseks korraldatud riigihanke parimaks osaühingute Elinord Ehitus ja Facio Ehitus ühispakkumuse, mis oli 1,24 miljonit eurot. 23. veebruaril muutis vallavalitsus otsust ning lükkas selle pakkumuse tagasi. Edukaks tunnistati ASi Parmeron ja TREV-2 Ehituse OÜ ühispakkumine, mis on koos käibemaksuga 1 349 192 eurot.

Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et esialgu võitjaks tunnistatud ettevõtted ei täitnud riigihankedokumentides esitatud ühte nõuet: „Ehituslepingu sõlmimise ajaks pidid nad esitama panga garantiikirja. Nemad ei esitanud ka pärast seda, kui olime neile andnud garantiikirja saamiseks täiendava tähtaja.“

Urmo Sitsi märkis, et pangapoolse garantiita ehitusfirmadega lepinguid sõlmida ei saa: „Meil on Kehra ühisveevärgi ja -kanalisatsioonisüsteemide rajamisel näited olemas – kaks firmat jätsid tööd tegemata ning täitmistagatise nõueteta oleks Velko AV peaaegu pankrotis.“

Vallavalitsus tunnistas riigihankes kvalifitseerunud kolme pakkumuse seast parimaks hinna poolest järgmise. Otsust on võimalik vaidlustada 8. märtsini. Kui seda ei tehta, võib lepingu Urmo Sitsi sõnul sõlmida järgmisel nädalal. Kuigi koolimaja remondi algus lükkub nüüd edasi, avaldas ta lootust, et jõuluks on ehitustööd lõppenud ning Kehra gümnaasium saab kolida tagasi oma majja.

Kooli renoveerimistööde omanikujärelevalve hankekonkursile esitatud seitsmest pakkujast tunnistati edukaks OÜ Keskkonnaprojekt. Järelevalve läheb maksma 10 214 eurot.

Kehra koolihoone rekonstrueerimiseks sai Anija vald KOIT kavast 981 813,18 eurot, omaosaluse katteks võtab vald kuni 639 116 eurot laenu.

Eelmine artikkelAutod vajusid kraavi
Järgmine artikkelRaasiku valla juubelietendus pakkus äratundmisrõõmu