Kehra koolilapsed alustasid õppimist remonditud majas

2626

Esimesel päeval olid koolis lühendatud tunnid.

Kehra gümnaasiumi õpilastel ja õpetajatel algas kolmas kooliveerand värskelt renoveeritud majas. Nii gümnaasiumi kui põhikooli õpilastel oli esimesel päeval kogunemine kooli aulas, kus selgitati uusi reegleid, mis hakkavad kordatehtud koolimajas kehtima.

„Rääkisime läbi, et maja tuleb hoida ja seda ei saa teha keegi muu, kui meie ise. Nüüdsest kehtib meil kindel vahetusjalatsite nõue, kellel ei ole, käib sokkides,“ selgitas direktor Ivo Tupits.

Seda rakendati juba esimesel päeval ja need, kes olid unustanud vahetusjalatsid kaasa võtta, pidid koolipäeva veetma sokkides.

Kui möödunud nädalal oli kolimine veel täies hoos, siis esmaspäevaks olid toodud asjad majja ja klassid seatud korda. Teistes ruumides, näiteks töötajate kabinettides, oli osa mööblit veel kokku panemata.

Kauaoodatud garderoobikappidest on kohal viiendik. Kollase ja rohelisega metallkapid said esialgu gümnaasiumiõpilased. Põhikooliõpilased peavad kuu lõpuni leppima veel nagidega.

„Kappide tellimisega oli väike segadus ja seetõttu ongi praegu kohal alles väiksem osa, aga varsti saame ka ülejäänud,“ kinnitas direktor.

Lahtipakkimist ootab veel raamatukogu. Uue raamatukoguhoidja Lea Paasiku esimene tööülesanne on üksi toime tulla umbes 20 000 raamatuga, mis vajavad riiulitesse paigutamist. Raamatud on pakitud kastidesse, mis korralikult sildistatud.

Lea Paasik arvas, et umbes nädalaga peaks hakkama saama.

Õpetajad ja õpilased on uue ilusa majaga rahul. Emakeele­õpetaja Anne Tammaru ütles, et värvid on väga ilusad ja hästi valitud ning tekitavad sooja tunde: „Mul oli just tund 10. klassiga, kõik kiitsid maja ja uusi puhtaid klasse.“

Tema sõnu kinnitas ka 10. klassi õpilane Joanna Niiberg: „Maja on nii puhas, võrreldes sellega, mis varem oli.  Eriti hea meel, et klassid on nii ilusad ja korras.“

Esimesel päeval olid sisseelamiseks lühendatud tunnid, teisipäevast alates on gümnaasiumi õpilastel juba täispikk tööpäev.

Direktor Ivo Tupits: „Nädalaga peaks saama sisse seatud viimased asjad, jaanuari lõpus tuleb viie klassi mööbel ja puuduvad garderoobikapid, siis võib koolimaja pidulikult avada.“

Eelmine artikkelTahmapõleng Kursi külas
Järgmine artikkelMustjõel tuleb meeleavaldus lageraie vastu