IVAR NEIO Kehrast pääses fotokonkursil 13 parema sekka

1824

IVAR NEIO osales fotokonkursil „Norra rannarahva lood“.


Konkursil „Norra rannarahva lood“ 13 parema sekka pääsenud fotol hoiab 15kilogrammist turska autori isa PEETER NEIO. Foto Ivar Neio

Ivar Neio on harrastusfoto­graafiaga tegelenud viiendast klassist alates ehk ligikaudu 30 aastat. Huvi on ta pärinud isalt Peeter Neiolt.
 
Ivar Neio ütleb, et ei ole fotokonkurssidel palju osalenud, kuid on võitnud Swedbanki grupifoto konkursi: „Töötan Swedbankis, seal oli fotokonkurss, kus osalesid erinevatest riikidest pärit inimesed – Swedbanki töötajad Rootsist, Soomest, Venemaalt, Ukrainast, Ameerikast, Leedust, Lätist ja Eestist. Saavutasin esikoha.“

Kuidas Norra teemalise fotokonkursi info temani jõudis, seda Ivar Neio täpselt ei mäleta, kuid kuna ta on Norras käinud ja seal pilte teinud, siis otsustas osaleda.

„Vaatasin üle Norras tehtud fotod. Leidsin ühe pildi, kus olime isaga kalal. Isa kaalub pildil 15kilogrammist turska. See on tehniliselt keeruline foto, sest on tehtud vastu päikest nii, et päike on taustal. Tuli päris kenasti välja,“ selgitab ta.

„Norra rannarahva lood“ võistluse korraldasid Norra Suursaatkond ja MTÜ Norra Sõbrad. Konkursile esitati 619 tööd ja nendest valiti välja 13 paremat.
Fotod on üleval Tallinnas Aatrium galeriis ja hotell Olümpia restoranis. Ivar Neio teada peaks näitus minema ka ringreisile.

Eelmine artikkelTammispea talgutel oli vähe koristada
Järgmine artikkelTektoon-A ja Kotka-Rist võivad 1. juunist kütusemüüki jätkata