VAHUR AGAR Pikvast tegi tantsu Superstaari saatele

3494

VAHUR AGAR tegeleb tantsimise ja tantsude loomisega nii Eestis kui välismaal.

Anija valla Pikva külast pärit Vahur Agar on tantsimisega tegelenud üle kümne aasta. Omal  käel tantsimist õppinud noormees on tunnustatud koreograaf ning teinud liikumisseadeid mitmele suuremale lavastusele ja etteastele.

Hiljuti mõtles ta tantsu TV 3 saates „Eesti otsib superstaari“ osaleva Liis Lemsalu esitatud loole „I Wanna Dance With Somebody“ ning oli üks kolmest tantsijast. Tantsu­trupp Terminatorz Family pälvis žürii kiidusõnu, eriti kiitis tantsu Mihkel Raud.

Vahur Agar: „Mulle meeldib, kui saab hea asja kokku panna, olgu selleks tants või midagi muud. Inimesed on siis õnnelikud ja naeratavad.“

Superstaari saate kohta jutustas ta, et tantsukavad tuli kiiresti valmis teha: „Nädal enne saadet saime teada, et meilt oodatakse etteastet. Kolme päevaga panime kava kokku. See käib alati kiiresti, kõikidel tantsijatel.“

Vahur Agar ise peab Superstaari saate loole tantsu seadmist väikeseks asjaks, võrreldes oma teiste ettevõtmistega.

Ta on teinud tööd nii Eestis kui välismaal. On näiteks Soomes seadnud liikumise ooperile „Aida“. Tema viimase aja suuremate projektide hulka kuulub liikumise seadmine Nukuteatri muusikalile „Libahunt“. Kuid ettevõtmisi on palju ja elutempo kiire, sõnab ta.

„Hommikul tulin Sillamäelt, kus olin tantsuvõistluse žüriis, Tallinnasse „Libahundi“ etendusele, pärast etendust pean poole tunniga jõudma Estonia teatrisse ja esitama soolonumbri ooperis „Wallenberg“. Siis sõidan Lätti, et olla ühel üritusel õhtujuht ja esmaspäevaks pean valmis saama kaks maali,“ kirjeldas ta oma tegemisi eelmisel laupäeval.

Make-up ja fotograafia
Peale tantsimise ja maalimise teeb Vahur Agar meike. Seda on ta õppinud IMC Make Up Store meigikoolis. Hobikorras tegeleb ka fotograafiaga.

„Mulle meeldib kõik, mis seostub kunsti, ilu ja moega – tants, muusika, fotograafia, meikimine. Kahe- ja poolekuulised kursused läksid päris hästi.
Fotograafia on hobi ja mõned mu pildid on jõudnud ka ajakirjadesse,“ selgitab ta.

Mitmekülgne kunstilembus sai alguse Kehras, kus lõpetas põhikooli: „Minu suur mõjutaja oli kunstiõpetaja Mare Villemsoo. Tema õpetas asju nägema teise pilguga. Väga tähtis on olla oma tegevustes vaba.“

Seejärel suundus ta õppima Tallinna Kopli kunstigümnaasiumisse. Kõikidel õpitud aladel – lapsepõlves tehtud karate, seltskonna- ja rahvatants, hiljem maalimine ning joonistamine, arvab ta oma kujunemisele olevat suure tähenduse ja on loonud tervikpildi.

Tantsimist hakkas ta õppima kodus ja ka internetist videote põhjal: „Raamatukogu, internet ja trennisaal on olnud minu kool. Mõnikord ka välismaalt siia juhendama tulnud treenerid.“

Viimasel aastal on ta tantsinud trupis Terminatorz Family, mis eelmise aasta lõpus saavutas Kanal 2 telesaates Talendijaht teise koha.

Vahur Agar märgib, et trupp on tegelikult ülemaailmne ja sinna kuulub väga palju erinevaid tantsijaid Venemaalt, Lätist, Ungarist, Taanist, Portugalist, Maltalt, Šveitsist, Prantsusmaalt, Luksemburgist ja Inglismaalt. Eestist tantsib selles kokku kaheksa inimest, neist vähesed on koolitatud tantsijad.

Vahur Agar: „Meie trupis on praktiliselt kõik ise õppinud. Selliseid tantsijaid on Eestis väga palju, näiteks Ida-Virumaal. Kõik me tantsukavad on ühine töö, nii Super­staari saates kui Talendijahis ja mujal. Koos mõtleme välja, mida ja kuidas teha. Mina panen paika tantsude võtmed, kui nii võib öelda. Mõtestan muusika. Suudame pakkuda palju erinevat – kas või õhuakrobaatikat. Trupp on üks suur pere, sellest ka meie nimi – Family.“

Pere on prioriteet
Erinevate valdkondadega tegelemise kõrvalt jõuab Vahur Agar mõnikord ka kodukohta Pikvasse. Ta kinnitab, et kodu ja pere on väga tähtsad. Tema ema on Anija valla sotsiaaltöö spetsialist Marianne Leis.

„Kodu on mulle endiselt väga kallis. Seal tunnen end kõige kindlamalt. Oma pere on prioriteet. Käin Pikvas aeg-­ajalt mõtteid kogumas ja puhkamas.
Viimasel ajal jõuan isegi päris sageli – kord nädalas. Reisil olles saadan alati postkaardi. Oma vanemaid austan väga. Nemad on minu iidolid, nad on mu püüdlusi toetanud. Tänu nendele olen jõudnud nii kaugele,“ räägib Vahur Agar.

Tulevastest ettevõtmistest on kavas mõned esinemised Lätis ja Tallinna Treff festival ehk etenduskunstide festival. Kavas on ka iga-aastane Euroopa tuur. Sügise poole on Eestis oodata üht suuremat lavastust, mis peaks ületama oma mahult senised, kuid teatrit ja lavastuse nime  ta veel ei avalda, vaid soovitab, et hoidke silmad-kõrvad lahti.

Kõik pakkumised, mis võimalik, võtavad Vahur Agar ja tema trupp vastu: „Sellist asja ei ole, et kui midagi tundub liiga keeruline, siis seda ei tee. Teeme ikka, väljakutsed on tähtsad. Tavaliselt tegelemegi asjadega, mis tunduvad natuke võimete piiri ületavat, aga lõpuks saame hakkama. Kui mõnest pakkumisest on loobutud, siis lihtsalt aja puudusel või sellepärast, et ettevõtmised kattuvad. Oleme nagu näljased kunstihundid.“

Eelmine artikkelTammispea talgutel oli vähe koristada
Järgmine artikkelTektoon-A ja Kotka-Rist võivad 1. juunist kütusemüüki jätkata