Kehra kooli ja sotsiaalkeskuse ning Alavere lasteaia juhid lahkuvad ametist

1814

Anija vallavalitsus on lõpetanud töölepingud URVE RANNAÄÄRE ja MARIANN MARKNAGA, lõpetatakse SALME SÖÖNURMEGA.

Anija vallavalitsus otsib uusi juhte Kehra gümnaasiumile ja sotsiaalkeskusele ning Alavere lasteaiale. Abivallavanem Marge Raja ütles, et tegu on asjaolude kokkusattumisega, kolme allasutuse juhid lahkuvad erinevatel põhjustel.

Kehra gümnaasiumi direktori Urve Rannaäärega on tööleping lõpetatud 29. juunist. Ta teatas Sõnumitoojale, et ei soovi oma lahkumist ajalehe kaudu pikalt kommenteerida, ning lisas, et mõlemad osapooled olid lepingu lõpetamisega nõus, lepingu lõpetamise tingimused olid talle vastuvõetavad.

Urve Rannaääre ütles, et igaüks on valinud oma parima visiooni koolist: „Mul on hea meel, et sain olla üks kooli arengu suunajatest, ligi üheksa aastat töötada koos huvitava ja tegusa kakskeelse kollektiiviga ning toredate ja edukate õpilastega. Tänan selle eest kogu kooliperet. Milline saab olema kool uues kuues, kuidas ja kas kool jätkab gümnaasiumina, seda näitab aeg.“

Abivallavanem Marge Raja sõnas, et töösuhe on lõpetatud koolipidaja ja direktori vastastikkusel kokkuleppel: „Aluseks oli koolipidaja ehk vallavalitsuse ja direktori erinev nägemus kooli arengusuundadest. Kokku on langenud mitmed asjaolud. Koolimajas käib suuremahuline remont ja tegeleda tuleb edasise töökorraldusega kordatehtud hoones. Samas on riigi poliitika võtnud luubi alla hariduskorralduse, eriti gümnaasiumid. Lepingu lõpetamiseni viisid omavahelised läbirääkimised, see on olnud pikem protsess.“

Marge Raja lisas, et vastavalt kokkuleppele makstakse Urve Rannaäärele seoses töölepingu lõpetamisega hüvitiseks 6 kuu keskmine töötasu, aluseks direktori tarifikatsioonijärgne tasu.

Urve Rannaääre töötas Kehra kooli juhina alates 1. augustist 2003, enne seda juhatas ta Aegviidu põhikooli.

Kehra Sotsiaalkeskuse juht Mariann Markna põhjendas oma lahkumist õppimaminekuga Taani, kolmanda maailma riikide arendaja erialale. Õppeperiood kestab kaks aastat. Mariann Markna asus sotsiaalkeskuse juhi kohale oktoobris 2010.

Alavere lasteaia Mõmmila direktor Salme Söönurm ütles, et on otsustanud jääda pensionile. Ta on Alavere lasteaeda juhtinud kokku 39 aastat, sellest viimased kümme aastat pensionärina. Salme Söönurme viimane tööpäev lasteaia direktorina on 31. august.

Eelmine artikkelElektriturg avaneb uuest aastast
Järgmine artikkelKuusalu vald otsib Kiiu lasteaiale ehitajat