Kehra jaamahoones tuleb esimene muuseumiöö

694

Muuseumiööl on kohal mõisate ja vanaaegsete teede asjatundja VALDO PRAUST, Kodu-uurija ANTS MIIDLA ning HELI KARU laululapsed.

MTÜ Kehra Raudteejaam korraldab 18. mail muuseumiöö, mis toimub sealkandis esimest korda.

MTÜ Kehra Raudteejaam juhatuse liige Anne Oruaas: „Aastatel 1876-1997 töötas Kehras raudteejaam. Alates aastast 2008 tegutseb MTÜ Kehra Raudteejaam selle nimel, et teha sinna muuseum. Otsustasime osaleda muuseumiöö projektis, sest Kehras pole ametlikku muuseumi, aga võiks olla. Mõnda aega hingitses koolis koduloomuuseum, aga selle tegevus lõpetati. Meie alustasime MTÜga Kehra Raudteejaam, et kohalikel oleks, kus oma ajalugu hoida ja tundma õppida. Muuseumiöö on üleriigiline suurüritus. Meie tahame oma osalemisega juhtida tähelepanu muuseumi puudumisele Kehras ja jaamahoonele, mis võiks olla muuseum.“

MTÜ taotles muuseumiöö läbiviimiseks toetust: Kohaliku Omaalgatuse Programmist saadakse 836 eurot, Anija vald annab 120 eurot.

Muuseumiöö kava on üles ehitatud Kehra piirkonna ajaloost lähtuvalt. Esinema on oodata mõisate asjatundjat Valdo Prausti ja kodu-uurijat Ants Miidlat.

Esinejaid on veelgi.

Anne Oruaas: „Kõigil, kes tahavad muuseumiööl osa saada kohalikust ajaloost, tasub kindlasti tulla.“

Tänavune üle-eestiline muu­seu­mi­öö kannab pealkirja „Öös on inimesi“.

Muuseumiöö üritusi korral­datakse Eestis viiendat aastat.

Eelmine artikkelKehra külas põles kulu
Järgmine artikkelPõhja-Eesti kohaliku toidu märgis – Arenduskoda laiendab projekti üle Harju- ja Virumaa